Strona głównaRodzina„Join Papa”, czyli aplikacja do... zamawiania wnuków na godziny

„Join Papa”, czyli aplikacja do... zamawiania wnuków na godziny

„Epidemia" samotności rozwinęła się na dobre. Odizolowani od świata starsi i schorowani ludzie nie mogą liczyć na pomoc w różnych codziennch czynnościach i po prostu brakuje im towarzystwa innych ludzi. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie stworzono aplikację, za pośrednictwem której można wynająć młodą osobę na kilka godzin.
„Join Papa”, czyli aplikacja do... zamawiania wnuków na godziny [Fot. Pixabay.com]
Aplikacja „Join Papa" umożliwia „zamówienie" kilku godzin w towarzystwie kogoś sprawnego, kto może zrobić zakupy, pomóc w ugotowaniu obiadu, czy po prostu spędzi z seniorem czas na rozmowie. Usługa na razie działa jedynie na Florydzie.

Koszty wykupienia usługi sięgają kilkunastu dolarów za godzinę. Taka opłata obejmuje serwis w postaci zrobienia przez „wnuka" domowych porządków, przygotowanie posiłków, zrobienia prania, etc. Wystarczy ściągnąć aplikację, przedstawić konsultantowi swoje potrzeby, zgłosić chęć skorzystania z usługi „wnuk", czyli Papa Pal, i zjawi się on/ona w mieszkaniu o wybranej godzinie podanego dnia.

Jedną najlepiej sprzedających się usług jest przejazd. Wielu seniorów potrzebuje czegoś więcej niż Uber. Chcą, aby ktoś nie tylko zawiózł ich do sklepu, ale też pomógł im w zakupach i rozładunku toreb, czy pojechał z nimi do lekarza i dotrzymał towarzystwa w poczekalni. Papa Pals pomagają też z , np. uczą seniorów, jak skonfigurować Netflix lub czat wideo z wnukami. Godzina takich usług to kilkanaście dolarów (od 15$). Jest też możliwość wykupienia opcji członkostwa premium, która gwarantuje rozmowy z „wnukami", wybranie zespołu pomocników.

Według pomysłodawców tego startupu (nowo utworzonej firmy, która intensywnie szuka zyskownych możliwości rozwoju), aplikacja daje obopólne korzyści. Z jednej strony odpowiada na zapotrzebowanie ze strony baby boomers, wśród których problem jest powszechny. Z drugiej strony zaś daje możliwości dorobienia młodym ludziom - elastyczne godziny pracy, poznawanie nowych ludzi, poczucie satysfakcji z wykonywania obowiązków, które są bardzo pomocne dla innych: wszystko to sprawia, że nie brakuje „tymczasowych ".

Join Papa chce się rozwijać. Firma planuje w najbliższym czasie wejście ze swoją ofertą do kolejnych pięciu stanów.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy