Strona głównaRodzinaFundacja Nagle Sami pomaga osobom w żałobie

Fundacja Nagle Sami pomaga osobom w żałobie

Cierpiący po utracie współmałżonka, musza zmagać się z wieloma problemami. Śmierć, zwłaszcza nagła, i towarzysząca jej żałoba są tematem tabu, a najbliżsi zmarłego często bywają poddawani społecznemu ostracyzmowi czy najbliższej osoby.
Fundacja Nagle Sami pomaga osobom w żałobie Misją Fundacji Nagle Sami jest szeroko rozumiana pomoc osobom w , ich rodzinom i bliskim. Jej założyciele pragną także rozpocząć społeczną dyskusję o żałobie, o sposobach radzenia sobie ze , a także o dalszym życiu i miejscu wdów czy wdowców oraz ich dzieci w społeczeństwie.Fundacja powstała w oparciu o osobiste doświadczenie założycielki - Olgi Morawskiej. Mąż Olgi był himalaistą, zginął podczas wyprawy na ośmiotysięcznik Dhaulagiri w 2009 roku. Olga została sama razem z dwoma synami - 3,5 letnim wówczas Ignasiem i 2 letnim Guciem. Przeżywając żałobę spotkała się ze wszystkimi problemami osób po nagłej stracie, między innymi z osamotnieniem, brakiem instytucjonalnej pomocy, bezradnością bliskich. Postanowiła założyć Fundację, aby pomóc osobom w podobnej sytuacji oraz ich dzieciom, zarówno psychologicznie, jak i prawnie. Działania Fundacji mają także na celu zainicjowanie rozmowy o doświadczeniu żałoby i kształtowanie społecznej wrażliwości na sytuację osób po .
Działalność Fundacji jest kierowana do osób na wszystkich etapach żałoby, a także dla osób towarzyszących i instytucji. Są to przede wszystkim:
  • osoby po stracie na wszystkich etapach żałoby, a także po żałobie
  • dzieci, które straciły kogoś z bliskiej rodziny, dla dzieci w żałobie
  • bliscy osób owdowiałych - rodzin, przyjaciół, znajomych, współpracowników
  • instytucje i urzędy
W ramach swoich działań Fundacja tworzy m.in. grupy wsparcia dla osób w żałobie, pomaga w znalezieniu pomocy psychologicznej i psychiatrycznej, prawnej, czy w wypełnianiu dokumentów. Osoby zgłaszające się do Nagle Sami mogą także liczyć na towarzyszenie w trudnych chwilach czy po prostu na wysłuchanie i zwykłe ludzkie wsparcie.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy