Strona głównaRodzinaNie odwracaj się od samotnych seniorów

Nie odwracaj się od samotnych seniorów

Członkowie drzewa genealogicznego odwróceni tyłem do jego twórców – to pomysł na kampanię brazylijskiej organizacji Bezerra de Menezes. Stowarzyszenie chce zwrócić uwagę społeczeństwa na ważny problem – alienację osób starszych, brak zainteresowania nestorami rodów ze strony członków rodzin.
zajmuje się niesieniem pomocy osobom starszym, ofiarowuje wsparcie ludziom schorowanym i pozbawionym opieki, którzy wraz z wiekiem coraz trudniej odnajdują się w sprawach życia codziennego. Kampania "Don't do the same. Get involved." (Nie rób tego samego. Zaangażuj się) z maja br. przypomina wszystkim osobom o konieczności troszczenia się o starsze osoby - szczególnie członków rodzin.

Zobrazowane odwracanie się plecami wobec ich problemów i trudnej sytuacji jasno pokazuje, że to najgorsza rzecz, jaką można zrobić. To zachowanie co najmniej niegodne, wobec tzw. głów rodów, którym należny jest szacunek i wsparcie.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 13:51:32, 30-06-2008 barbara41

  To jest temat morze !Jesteśmy sobie winni /lub nie/ braku serdecznego zainteresowania się młodych seniorami.Konflikt pokoleń to nie wymysł XXI wieku.Zawsze tak było i będzie/a wiesz w moim wieku/.W większości przypadków nauczyliśmy ich kochać pieniądze a nie nas .Te dwie rzeczy nie wykluczają sie ! - a jednak to nasz błąd i teraz to możemy sie wtrącać do życia młodych wtedy kiedy DAJEMY i wtedy nie jesteśmy starej daty.Ci,którym udało się nauczyć nas kochać nie za pieniądze serdecznie winszuję /to wielkie osiągnięcie i szczęście /.Są takie przypadki i im zazdroszczę.
  ... zobacz więcej
 • 08:56:48, 22-09-2008 babciela

  Nie otwierac raczej.
 • 09:37:12, 25-10-2008 gratka

  Jestem kobietą która prowadzi jednoosobowe gospodarstwo - taki zapis był w jakiejś rubryce- czyli seniorką rodu mieszkającą samotnie. Jestem samotna z przyczyn losowych i wyboru, ponieważ nie widzę się ( jeszcze nie) jako rezydentka przy rodzinach moich dzieci.
  Moim zdaniem gdy jesteś starzejącą się osobą:
  najpierw pomóż sobie sama
  potem dopiero licz na rodzinę,
  w następnej kolejności licz na przyjaciół, sąsiadów,
  gdy to wszystko zawiedzie staraj się o pomoc lokalnego samorządu.
  Osoby pogodne i życzliwe łatwiej znajdują wsparcie niż tak zwani "starzy gniewni", od których wszyscy starają się żyć w bezpiecznej odległości.
  ... zobacz więcej
 • 10:03:20, 25-10-2008 Malgorzata 50

  Babko Gratko i babcielu -lubię Was!!!!!
  Babrbaro a odpowiedz mi na jedno pytanie dlaczego miernikiem dobrych stosunków z młodymi ma być prawo do wtracania sie w ich życie -z pieniędzmi czy bez??????
  To jest podstawowy błąd wielu starszych ludzi czują się samotni bo mlodzi zaczynają zyć na własny rachunek i nie opowiadają wszystkiego mamusi .Sztuka polega na tym zeby bez wzgldu na to jakie mamy zdanie na temat ich zycia ,synowej czy zięcia nie wcinać się i mieć własne zycie oddzielne i niezalezne i wszyscy będa zadowoleni. I nie podlizywac się pod hasłem "bo jak odmowię tego czy tamtego zostanę sama" babcia czy dziadek w małych dawkach staje się osoba niezwykle porządaną.
  ... zobacz więcej
 • 19:12:01, 01-02-2009 Jadzia_G

  masz racje bardzo rzadko się zdarza że dzieci nie potrzebują naszej pomocy finansowej i na to liczą.
  dobrze jeśli są za to wdzięczne i okazują nam to.Wtedy jest nam miło że możemy im pomóc w tych trudnych czasach.
 • 19:17:59, 01-02-2009 Jadzia_G

  Bardzo mądrze napisałaś.Widać że masz duże życiowe doświadczenie.Ja też tak uważam, że dokąd możemy sami uporać się z własnymi problemami radzmy sobie sami.
 • 19:24:43, 01-02-2009 leluri

  Cytat:
  Jadwiga_G
  masz racje bardzo rzadko się zdarza że dzieci nie potrzebują naszej pomocy finansowej i na to liczą.
  dobrze jeśli są za to wdzięczne i okazują nam to.Wtedy jest nam miło że możemy im pomóc w tych trudnych czasach.
  moja znajoma zaśmiewała się przez łzy, że dzieci ją widzą tylko wtedy gdy przynosi im /nieproszona / pieniądze.
  sama komentowała "najlepiej podać przez drzwi i nie wchodzić".
 • 20:20:03, 01-02-2009 tadeusz50

  Witaj ponownie Jadwigo_G jak widać krajanko. Był już tu też lekarz z Sosnowca ale jakoś umilkł. W tej chwili jest nas dwoje.
 • 20:59:09, 01-02-2009 BarbaraStreisand

  Wszystkie spostrzeżenia są trafne,ale co zrobić,gdy jest się totalnie samotną kobietą,bo najważniejsza osoba mieszka na drugim końcu świata,a inni krewni są tak zarozumiali,że już dawno zapomnieli o moim istnieniu?
 • 21:02:32, 01-02-2009 martunia

  Barbaro znaleźć przyjaciół, choćby tu na forum.
  Mnie się to udało.
  Życzę Ci powodzenia.

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nastepna »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Akademia Pełni Życia
 • Aktywni 50+
 • Kobiety.net.pl
 • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X