Strona głównaRodzinaPrezenty gwiazdkowe - jak je kupować i przetrwać?

Prezenty gwiazdkowe - jak je kupować i przetrwać?

Przed nami zakupowe szaleństwo związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dla sklepów to najbardziej urodzajny okres w roku. Dla większości z nas – niekończące się rozmyślania, planowanie, „polowanie”. Przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą w opanowaniu zakupowego szału.
Prezenty gwiazdkowe - jak je kupować i przetrwać? [© Anna Khomulo - Fotolia.com] Teraz, kiedy jest jeszcze czas, zaplanuj zakupy: zrób listę osób, którym masz kupić prezenty, podziel ją na dorosłych i dzieci. Jeżeli możesz, delikatnie wypytaj przyszłych obdarowanych o ich marzenia.

W przypadku dzieci spróbuj skonsultować planowane podarunki z bliskimi, by się nie dublować. Kiedy kupujesz coś dla pociech innych rodziców, też zapytaj ich o zdanie. Ale nie proś, by kupili coś „od ciebie”. Oni mają wystarczający problem ze znalezieniem prezentu „od siebie”.

Pamiętaj: kupuj to, co inni chcieliby dostać, a nie to, co ty chciałbyś im dać. Pomyśl czym te osoby się interesują, co im sprawia przyjemność, jakie mają hobby, jak spędzają wolny czas, jaki mają charakter. Nie wyruszaj do sklepów, zanim nie będziesz mieć listy z propozycjami prezentów. To nie musi być sztywny spis, ale kiedy wejdziesz na przykład do sklepu z zabawkami, oczaruje cię olbrzymi wybór, kolory i kupisz o wiele więcej niż było zaplanowane.

Poza tym dysponując prowizoryczną chociaż listą możesz zaplanować wydatki. W domu, a nie dopiero w sklepie, ustal ile chcesz wydać na prezenty dla poszczególnych osób; wtedy możesz sprawdzić czy w ogóle stać cię na gwiazdkowe szaleństwo, czy też zdecydujesz się na skromne zakupy. Weź pod uwagę, że święta to nie tylko prezenty. Czekają cię jeszcze wydatki związane z kolacją wigilijną i Sylwestrem.

Dopiero uzbrojony w gotową listę i plan wydatków możesz wybrać się na zakupy. Zrób to wcześnie, kiedy nie ma jeszcze świątecznego tłoku. Nie martw się, sklepy są gotowe na świątecznych klientów już od początku listopada.

Jeżeli jesteś zapracowany, skorzystaj z zakupów internetowych. I pamiętaj: święta to przede wszystkim nastrój i czas spędzony z rodziną.

Aleksandra Dudzisz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 10:55:00, 08-12-2016 ~gość: 195.2.222.xxx

  zakuy internetowe pomagajatez w kontroli wydatków bo ja na przyklad zachowuję zimną krew przy komputerze częśćiej niż w sklepie. Lista u mnie gotowa od października
 • 10:33:25, 09-01-2018 euraka

  Wiele osob wydaje krocie na prezenty gwiazdkowe.Sama jestem innego zdania. Nie powinno się kupować prezentów droższych niż te, na które nas stać Jeśli nie możemy sobie pozwolić na coś drogiego to automatycznie nie powinniśmy się zadłużac.

  Liczy się pamięć, fakt,że zdecydowaliśmy się na to aby coś komuś sprezentować. I ta druga osoba powinna to docenić.

  Z tych najbardziej klasycznych prezentów polecam czekoladki: http://www.otosroda.pl/news.php?id=102138 - sprawdzone ponieważ nie znam osoby, ktora by nie lubiła czekolady ( no moze jedna, ale jest to wyjątek)
  ... zobacz więcej
 • 12:01:16, 09-10-2019 arletaK85

  odnośnie prezentów na święta uważam, że fajną opcją jest wręczenie voucherów na atrakcje, które możemy wykorzystać przez cały rok
 • 13:52:59, 29-11-2019 zofialipska

  Vouchery to fajna sprawa, ja np na urodziny dostałam voucher na wycieczkę - zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem https://krakkos.pl/. Super był sam pomysł na prezent i super wycieczka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Umierać po ludzku
 • Kobiety.net.pl
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • Oferty pracy