Strona głównaRodzinaWiosna - sezon dla dziadków i wnuczków

Wiosna - sezon dla dziadków i wnuczków

Jeśli wiosna oznacza dla ciebie celebrowanie Wielkanocy, paschalne rytuały i cieszenie się tym, że cała przyroda budzi się do życia, stanowić będzie doskonałą porę, by optymizmem dzielić się z wnukami, spędzać z nimi czas i uczyć małe pociechy o otaczającym świecie. Cieplejsza pogoda stwarza wiele możliwości zabaw na świeżym powietrzu, rozwijająca się przyroda inspiruje do wycieczek.
Wiosna - sezon dla dziadków i wnuczków [© atikinka2 - Fotolia.com] to doskonały czas na pokazywanie dzieciakom, jak natura wydaje się budzić z zimowej drzemki. Dla dziadków to świetna okazja, by demonstrować ciekawym wszystkiego maluchom odradzającą się przyrodę, kwitnące tulipany i pąki pojawiające się na drzewach. Wiosna ma metafizyczny wymiar, kojarzy się z odnową, początkiem życia, nie bez kozery mówi się, że to pora zakochanych, nadziei, powrotu do aktywności po ospałej zimie.

Jak twierdzą niektórzy dziadkowie, wiosnę stanowią dla nich ich wnuki, nowi członkowie rodziny, przed którymi rozpościera się cały ogrom doświadczeń, wiedzy, uczuć. Dziadkowie chcieliby przekazać wszystko, co może być pomocnym dla pociech w pokonywaniu kolejnych kłopotów, odnajdywaniu się w nowych sytuacjach, ułatwić im zmaganie się ze światem.

Dzięki dziadkom mają świadomość własnych korzeni, rodzinnych tradycji, sposobu obchodzenia świąt, np. Wielkanocy. Ponadto wiosna sprzyja zacieśnianiu rodzinnych więzi dzięki możliwości spędzania czasu poprzez wspólne eksplorowanie świata, dzieci uwielbiają spacery, gry na świeżym powietrzu – kometkę czy różnego typu gry w piłkę, a nawet ogrodowe porządki robione przez całą rodzinę.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy