Strona głównaRodzinaBabcia nieodpowiednia do wychowywania wnuka ?

Babcia nieodpowiednia do wychowywania wnuka ?

Kobieta, która wychowała czworo dzieci, jest zdaniem sądu nieodpowiednia do sprawowania opieki nad wnukiem - informuje Gazeta Wyborcza. Odmówiono jej statusu matki zastępczej.
Chłopiec urodził się w 2005 roku. Rodzice nie mogli zaopiekować się dzieckiem, ponieważ oboje leczyli się psychiatrycznie, ponadto matka chorowała na serce. Babcia, osoba pięćdziesięcioletnia, ma doświadczenie z dziećmi - wraz z mężem wychowała ich czworo - kiedy jednak złożyła do sądu w Kościanie wniosek o przyznanie opieki nad dzieckiem, odmówiono jej.

W związku z decyzją sądu maluch przebywał ponad 15 miesięcy w pogotowiu rodzinnym, później zaopiekowała się nim rodzina zastępcza. Niedawno biologiczna matka chłopca zmarła i dziadkowie chcą odzyskać wnuka.

Sąd uznał w tym przypadku, że osoby spokrewnione z dzieckiem nie spełniają wymogów stawianych rodzinie zastępczej.

Joanna Papiernik / Gazeta Wyborcza

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 00:12:37, 19-09-2009 Basia.

  Dramat dla dziecka i dla dziadków, coś musi jednak być na rzeczy skoro sąd wydał taką decyzję.
 • 00:25:14, 19-09-2009 Alunia

  Ciekawiłaby mnie motywacja Sądu.
  Więzy krwi są silnym argumentem za. A co przeciw?
  Dla kontrastu przypomina mi się reportaż o dziadkach wyrywających sobie wnuka-kilkulatka, z wujostwem dziecka.
  W wypadku samochodowym zginęli rodzice dziecka i rodzeństwo. Brat zmarłego ojca ( z którym prowadził dochodowy biznes, a dziecko dziedziczy pokaźny majątek) chce wychowywać dziecko w swojej rodzinie. Dziadkowie zamknęli się z dzieckiem w mieszkaniu i nie reagują na wizyty policji i kuratorów realizujących postanowienia sądowe.
  ... zobacz więcej
 • 00:40:43, 19-09-2009 Basia.

  To są bardzo przykre i trudne sprawy, mam nadzieję, że sąd nie popełnił błędu i faktycznie kierował się dobrem dziecka. Nie znamy sytuacji tej rodziny, skoro rodzice dziecka chorowali nie wiemy czy dziadkowie cieszą się dobrym zdrowiem, trudno zając stanowisko w tej sprawie jak się nie zna szczegółów, możemy tylko sobie pogdybać. Moim zdaniem dziecko powinno być z dziadkami. W moim domu mieszka dziewczyna, która straciła oboje rodziców w wypadku, miaa 14 lat kiedy rodzice zginęli. Wprowadzila się do niej babcia, osoba leciwa i niestety nie potrafiła sobie poradzić z wychowywaniem wnuczki, sytuacja ją przerosła. Babcia umarła w tym roku, wnuczka liczy sobie 19 lat, odziedziczyła mieszkanie po rodzicach, prowadzi dom "otwarty" i wszystko znaki na niebie i ziemi wskazują, że dziewczyna źle korzysta ze swobody.
  ... zobacz więcej
 • 09:43:23, 19-09-2009 Nika

  Notatka jest dośc ogólnikowa,brak uzasadnienia,dlaczego babcia nie spełnia warunków.Nie wiem,czy pobyt w pogotowiu i rodzinie zastępczej to dobre wyjście.Dziecko jest małe, na pewno łaknie bliskości rodziny.Mam wrażenie,że nasze sądy rodzinne zbyt pochopnie odbierają dzieci krewnym.Powinno to nastąpić/jeśli już/po wydaniu końcowej decyzji!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Aktywni 50+
 • Kosciol.pl
 • Akademia Pełni Życia
 • Hospicja.pl
 • Oferty pracy