Strona głównaRodzinaJak pokonać poświąteczny smutek

Jak pokonać poświąteczny smutek

Liczne wymagające przygotowania, ekscytujące pakowanie prezentów, rodzinne wesołe spotkania, a potem konieczność powrotu do szarej codzienności - to wszystko sprawia, że wielu ludzi odczuwa znaczne osłabienie nastroju, a wręcz doświadcza objawów depresji. Oto, jak poprawić sobie nastrój w tym trudniejszym okresie.
Jak pokonać poświąteczny smutek

Zrób coś ciekawego

Porozpieszczaj się. To, że minęły Święta, nie oznacza, że nic ciekawego się nie przydarzy. Do Sylwestra jeszcze trochę czasu, ale wcześniej równie może być zabawnie. Idź do kina, umów się znajomymi na kawę w nowej kawiarni, słowem zrób sobie przyjemność.

Pomóż innym

Świąteczny czas sprzyja , ale takie działania nie kończą się wraz z 26 grudnia. Zaangażuj się w takie przedsięwzięcia - nic nie sprawia nam takiej radości, satysfakcji i poczucia spełnienia, jak pomaganie innym.

Zorganizuj spotkanie z przyjaciółmi

Boże Narodzenie to rodzinne święta, więc dla przyjaciół mamy wówczas mniej czasu. Wykorzystaj okres poświąteczny na nadrobienie towarzyskich zaległości - gdy znajomi wrócą z rodzinnych wyjazdów, chętnie opowiedzą o gwiazdkowych przedsięwzieciach. Możesz też zaprosić do siebie sąsiadów - takie relacje także warto pielęgnować, szczególnie dzisiaj, gdy ludzie coraz bardziej się izolują.

Ogranicz korzystanie z Facebooka i Instagrama

Badania dowiodły, że dłuższe korzystanie z nasila objawy i pogłębia poczucie . Jakkolwiek ich używanie miało łączyć ludzi i w istocie może poprawić samopoczucie oraz zmniejszyć odczuwanie odizolowania, to jednak zbyt częste zaglądanie na nie jest przeciwskuteczne. powinien być świadomie "dawkowany".

Dbaj o siebie

W zdrowym ciele zdrowy duch - im lepiej się będziesz mieć fizycznie, tym lepsze będzie twoje psychiczne samopoczucie. Wysypiaj się, zdrowo odżywiaj i nie przejadaj, zadbaj o regularną aktywność fizyczną. Wszystko to ułatwia dobre funkcjonowanie układu nerwowego i przekłada się na lepszą równowagę emocjonalną.

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy