Strona głównaRodzinaTwój wnuk ma ADHD? Nie martw się, wielu ludzi z tą przypadłością odniosło sukces

Twój wnuk ma ADHD? Nie martw się, wielu ludzi z tą przypadłością odniosło sukces

Dziecko z ADHD (zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) to większe wyzwanie dla całej rodziny. Mamy jednak dobre wieści - dolegliwość nie musi przeszkodzić twojemu wnukowi w wybitnych osiągnięciach. Wielu ludzi ze świata nauki i sportu, którzy odnieśli niebywałe sukcesy, także zmagało się z ADHD.
Twój wnuk ma ADHD? Nie martw się, wielu ludzi z tą przypadłością odniosło sukces [Fot. mizina - Fotolia.com] Oto lista dziesięciu sławnych osób, które miały ADHD.

Albert , jeden z najsłynniejszych fizyków XX wieku

Twórca teorii względności wykazywał wiele objawów ADHD. Był zapominalski, w towarzystwie wydawał się nieobecny, zaniedbywał swój wygląd. Jego geniusz był tak wielki, że chciano poddać badaniom jego mózg, na co uczony przystał i po śmierci fizyka ten niezwykły mózg testowano na wiele sposobów.

John F. Kennedy, prezydent USA w latach 1961-1963

Urodzony w 1917 roku John F. Kennedy był 35 Prezydentem USA. Dolegliwość przysparzała mu wielu kłopotów, ale mimo niej, a może i dzięki niej, uchodził za uroczego mężczyznę, co zresztą wielokrotnie wykorzystywał zarówno w polityce, jak i życiu prywatnym.

Will Simth, amerykański aktor

Właściwie para się nie tylko aktorstwem (choć jest chyba z niego najbardziej znany), ale także produkcją i muzyką hip-hopową. „Byłem wesołkiem który miał problemy ze skupieniem uwagi. Dziś zdiagnozowano by u mnie ADHD, Byłem czwórkowym uczniem, który powinien dostawać piątki. Trudno mi było przeczytać całą książkę w dwa tygodnie. Dziś kupuję książkę i ktoś za mnie czyta ją na taśmie", zwierzył się aktor.

, aktor

Aktor powszechnie znany z takich filmów, jak „Kłamca, kłamca", „Ace Ventura: Psi detektyw", czy „Maska" , zdradza, że był klasowym klownem. Jako pierwszy kończył powierzone przez nauczyciela zadanie, a potem wygłupiał się przeszkadzając kolegom. Ma świadomość swojego zaburzenia i przyznaje, że trudno z nim wytrzymać.

Michael , koszykarz

Słynny gwiazdor Chicago Bulls zmagał się z problemami z koncentracją. Dziś jest uważany z jednego z najwybitniejszych sportowców XX wieku. Obecnie para się także golfem i odnosi sukcesy w biznesie.

Michael Phelps, pływak, wielokrotny rekordzista

18 razy zdobywał mistrzostwo olimpijskie i 26 razy - mistrzostwo świata. Wielokrotnie bił rekordy. A na basen trafił jako dziecko, ponieważ zdiagnozowano u niego ADHD i pływanie miało być elementem terapii. Jest założycielem Michael Phelps Foundation, która promuje pływanie i zdrowy styl życia.

Justin Timberlake, piosenkarz

Odnosi sukcesy na scenie, ale jest też biznesmanem, producentem, a także aktorem „Mam zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi zmieszany z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, spróbuj z tym żyć", zwierzył się kiedyś publicznie.

Walt , współzałożyciel Walt Disney Productions

Nie ma na to żelaznych dowodów, ale uczeni analizujący osobę słynnego animatora, sądzą, że zmagał się z ADHD. Miał problemy w szkole i wreszcie postanowił ją rzucić, by zająć się karierą artystyczną.

Sir Richard Branson, przedsiębiorca

Jak wyliczył Forbes, dysponuje majątkiem wartym około 5 miliardów dolarów. ADHD i dysleksja przysporzyły mu wiele kłopotów, był wyrzucany ze szkół i miał kłopoty z nauką. Jest właścicielem Virgin Mobile, operatora telefonii komórkowej, ale jego działalność biznesowa obejmuje wiele różnych aktywności. Poza tym napisał kilka świetnie sprzedających się książek i próbuje bić różne światowe rekordy.

Ryan Gosling, aktor

Grał m. in. w "Śmiertelnej wyliczance", „Fanatyku" i „Odmiennych stanach świadomości". W szkole ciągle wpadał w tarapaty, miał problemy z nauką i często był zawieszany. Po zdiagnozowaniu ADHD umieszczono go w klasie specjalnej. Wreszcie, mając siedemnaście lat, rzucił liceum i poświęcił się karierze aktorskiej.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć