Strona główna Rodzina Artykuły

Od 2016 r. w całej Polsce ruszy darmowa pomoc prawna. Także dla seniorów

© CG - Fotolia.comOd początku 2016 roku, na terenie całej Polski zacznie funkcjonować system darmowych porad prawnych. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej. Ustawa 25 sierpnia 2015 r. została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

więcej »

Nowe przepisy dotyczące międzynarodowych spraw spadkowych

© imageegami - Fotolia.comWeszły w życie nowe, ułatwiające załatwianie międzynarodowych spraw spadkowych. Jest to szczególnie istotne dla tych obywateli polskich i ich rodzin, którzy wyjechali z Polski i zmienili swoje miejsce zwykłego pobytu na inne państwo członkowskie UE lub zamierzają to uczynić.

więcej »

Tego wnukom mówić nie należy. Pięć zakazanych zwrotów

© djoronimo - Fotolia.comSą słowa, które głęboko w nas zapadają i wpływają na sposób postrzegania świata oraz nas samych. Dotyczy to dorosłych, ale w jeszcze większym stopniu dzieci. Warto więc zwracać większą uwagę na rozmowy z wnukami, bo jedne mogą być inspirujące, inne zaś są wręcz emocjonalnie destrukcyjne. Zerknij na tych pięć sformułowań, które czasami wnuki słyszą od babci i dziadków, a nie powinny.

więcej »

NIK: spójna polityka prorodzinna nie istnieje

© Africa Studio - Fotolia.comPolska nie wypracowała całościowej i długofalowej polityki rodzinnej, koncentrując się jedynie na doraźnych rozwiązaniach - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Nie zostały określone ramy polityki rodzinnej oraz nie sprecyzowano jej celów i powiązanych z nimi działań. Brakuje również analizy osiąganych efektów w powiązaniu z ponoszonymi nakładami. NIK zauważa jednak, że w ostatnich latach pojawiły się w Polsce działania, które mogą stanowić ważne składowe systemu wsparcia dla polskich rodzin.

więcej »

Złote zasady bycia babcią lub dziadkiem

© doble.d - Fotolia.comPodobno relacja między dziadkami i wnukami jest łatwa do zbudowania. Seniorzy nierzadko mają więcej cierpliwości i pobłażliwości dla maluchów niż rodzice. Dzieci zaś z ufnością lgną do dziadków. Właściwie każdy intuicyjnie wchodzi w taką relację i nie trzeba specjalnych pouczeń, by była satysfakcjonująca dla całej rodziny, ale zdarza się, że nestorzy rodu są źródłem niesnasek. Zapytaliśmy więc doświadczonych i szczęśliwych dziadków o zasady, jakimi warto kierować się w kontaktach z wnukami. Okazuje się, że kilka porad powtarza się najczęściej - oto one.

więcej »

Od przyszłego roku bezpłatna pomoc prawna dla seniorów

© Sebastian Duda - Fotolia.comSejm przyjął ustawę zakładającą stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej. Z porad w ponad 1500 punktów pomocy będą mogli korzystać seniorzy po ukończeniu 65 lat, osoby korzystające z pomocy społecznej, ofiary przemocy w rodzinie, kombatanci oraz weterani.

więcej »

Bezpłatna pomoc prawna dla seniorów: ustawa już w Sejmie

© George Wada - Fotolia.comSeniorzy będą mogli korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnej informacji prawnej - rządowy projekt ustawy o pomocy prawnej znajduje się już w Sejmie. Jednym z najważniejszych celów nowej ustawy jest wprowadzenie możliwości udzielania nieodpłatnej, profesjonalnej pomocy prawnej obywatelom o niskim statusie materialnym. Pozwoli to zlikwidować istniejącą obecnie barierę finansową, która uniemożliwia osobom niezamożnym korzystanie z doradztwa prawnego na etapie przedsądowym. Ponadto ustawa zawiera przepisy przewidujące prowadzenie infolinii informacji prawnej.

więcej »

Dzień Matki 2015

© emmi - Fotolia.com26 maja w Polsce przypada Dzień Matki. Obchodzono go po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie. Dziś należy do najpopularniejszych świąt, związanych z bliskimi osobami. Mimo to coraz częściej brakuje nam czasu, żeby go celebrować.

więcej »

Alimenty: wielomiliardowe długi

© apops - Fotolia.comPrzeciętnie 29.200 złotych jest winien swojemu dziecku dłużnik alimentacyjny wpisany do Krajowego Rejestru Długów. To nawet kilka lat uchylania się od płacenia. Co prawda w ciągu ostatnich 6 lat spłacalność długów alimentacyjnych wzrosła do kilkunastu procent, ale to nadal daleko do standardów zachodnioeuropejskich. Póki co, alimenty wypłacane są z kieszeni podatników.

więcej »

15 maja - Międzynarodowy Dzień Rodzin

© Dmitrieva Daria - Fotolia.comDziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto zostało ustanowione w 1993 roku w celu przypominania i uświadamiania społeczeństwom rozmaitych problemów rodziny - konieczności ich diagnozowania i pomocy w ich rozwiązywaniu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Pola Nadziei Umierać po ludzku Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X