Strona główna Rodzina Artykuły

Małżeństwa gejów i lesbijek zrównane z małżeństwami heteroseksualnymi (w USA)

©  Lisa F. Young - Fotolia.comSąd Najwyższy USA wydał przełomowy wyrok, zgodnie z którym rządy federalne, w stanach, w których małżeństwa homoseksualne są legalne, powinny zrównać prawa tych związków z prawami małżeństw heteroseksualnych.

więcej »

Dziadkowie i wnuki: wzajemnie uczą się od siebie

© godfather - Fotolia.comŚwiat sie starzeje. Długość życia wzrasta. W krajach rozwiniętych urodzeni po 2000 roku może mogą liczyć na dożycie 100 lat. Taki status quo oznacza, że współczesne dzieci mają okazję do poznawania nie tylko dziadków, ale i pradziadków, dzięki czemu zmieniają się relacje w rodzinie. Najstarsi mają więcej czasu na interakcje z najmłodszymi członkami familii, co przydaje obopólnych korzyści.

więcej »

Przemoc w rodzinie powodem do rozwodu

© JPC-PROD - Fotolia.comPolacy coraz częściej akceptują rozwody – wynika z sondażu CBOS. Mimo to, zjawisko nadal budzi wiele kontrowersji. Zwolennicy rozwodów stanowią jednak już grupę dwukrotnie większą liczebnie niż ich przeciwnicy. Jako argument do wystąpienia o rozwód Polacy najczęściej wymieniają brutalne traktowanie członków rodziny przez jednego z małżonków, opuszczenie rodziny oraz alkoholizm męża lub żony.

więcej »

Polki: sfrustrowane żony i matki

©  IMaster - Fotolia.comW ponad dwóch piątych związków sprawowanie obowiązków domowych ciąży wyłącznie na kobietach, które bądź poświęcają się tylko rodzinie, bądź godzą funkcje domowe z zawodowymi – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. To głównie z tej grupy rekrutują się kobiety sfrustrowane swoją sytuacją, najczęściej matki, mieszkanki małych miast, lepiej wykształcone i gorzej sytuowane – odczuwające niedobór czasu na dom, pracę lub deficyt partnerstwa w związku.

więcej »

Jak spędzimy Wielkanoc 2013?

© teressa - Fotolia.comDziewięciu na dziesięciu Polaków planuje spędzić Wielkanoc w gronie rodzinnym. - wynika z badania Ceneo.pl. Na przygotowanie świąt wydamy mniej więcej tyle, co rok temu, a coraz większą popularnością cieszą się prezenty "na zajączka".

więcej »

Teściowa nie taka zła jak ją malują

© Pavel Losevsky - Fotolia.comTeściowa to popularny obiekt żartów. Gdy tylko wspomnimy w towarzystwie o matce naszego małżonka, z pewnością usłyszmy niejeden kawał na jej temat. Niewiele osób jednak wie, że 5 marca obchodzony jest, ustanowiony w latach 80. ubiegłego wieku, Dzień Teściowej. To doskonała okazja, aby sprawić „drugiej mamie” miłą niespodziankę i lepiej się poznać.

więcej »

Długowieczność zawdzięczamy babciom!

© Vanessa van Rensburg - Fotolia.comJak informuje profesor antropologii z Utah University, Kristen Hawkes, to babciom współcześni ludzie zawdzięczają relatywnie długie życie.

więcej »

Solidarność międzypokoleniowa - oparcie w rodzinie

© yarruta - Fotolia.comSolidarność międzypokoleniowa... najbardziej widoczna i najmocniej odczuwalna w rodzinie, która na co dzień stanowi oparcie i daje poczucie bezpieczeństwa. W rodzinie, która kształtuje system wartości, upodobania i sprzyja rozwojowi talentów. Takich rodzin jest na szczęcie wiele. Przykładem niech będzie rodzina Marcina Mrozińskiego, aktora i piosenkarza, który w domu zaczął śpiewać i który we wszystkich momentach swej kariery mógł liczyć na międzypokoleniowy aplauz swych krewnych.

więcej »

Starość oczami Polaków: u siebie, z pomocą bliskich

© DNF-Style - Fotolia.comPrawie trzy czwarte dorosłych mieszkańców Polski myśli o swojej starości – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Zainteresowanie tym etapem życia częściej niż inni wyrażają starsi badani oraz, niezależnie od wieku, kobiety. Polacy powszechnie deklarują, że wiedzą, jak chcieliby zorganizować swoje życie na stare lata, kiedy będą potrzebowali pomocy. Większość chciałaby mieszkać we własnym mieszkaniu, korzystając z doraźnej pomocy bliskich.

więcej »

Co z kontem bankowym po śmierci właściciela?

© SVLuma - Fotolia.comBardzo wielu Polaków ma rachunki bankowe: osobiste, wspólne, z wyznaczonymi pełnomocnikami. Co jednak dzieje się z rachunkiem po śmierci właściciela? Czy można z niego wypłacać pieniądze? Na pytania związane z obsługą konta bankowego po śmierci właściciela odpowiada poradnik przygotowany przez Związek Banków Polskich.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Kosciol.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy