Porady - pytania i odpowiedzi

2012-10-29 15:58 autor: ankaczarnulka

6 936 odsłon

Unieważnienie małżeństwa!!!

Witam. Jestem 3 lata po rozwodzie cywilnym. Ja wniosłam o rozwód ponieważ mój były mąż nie pracował, nie szukał pracy, nie chciał się zajmować synem, ja utrzymywałam rodzinę, a on jeszcze potrafił się nade mną znęcać psychicznie, poniżać mnie wyzywać, ciągle robić awantury w obecnośći małego syna. Teraz jestem w zwiążku z nowym mężczyzną z którym chcemy starać się oboje o unieważnienie małżeństwa, ponieważ on też jest po rozwodzie od 2 lat, żona zdradzała go w czasie małżeństwa, nie chciała zajmowac się ich dzieckiem, wracała z pracy ciągle po godzinach. W domu ciągle robiła kłotnie i cały czas nic jej nie pasowało i nie odpowiadało. Jak się później dowiedział mój partner w pracy wiedzieli, że się spotyka z kolegą z pracy i mają romans. Zaraz po rozwodzie zamieszkała z nowym facetem i zaszła w ciążę. Mam pytanie czy mamy oboje szansę na unieważnienie naszych małżeństw, ponieważy chcielibyśmy wziąść ślub kościelny, żyć jak Bóg przekazał. Jesteśmy katolikami i nam bardzo na tym zależy. Dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-11-02 04:47 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

    Witam,

    w przypadku Pani proces można prowadzić z tytułu niezdolności natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie mężczyzny. Natomiast w przypadku P. Partnera z analogicznego tytułu jednakże po stronie kobiety. Gdy Żona Pani Partnera  dodatkowo wykluczała zgodę małżeńską względnie wierność (nie chciała ani małżeństwa lub tegoż przymiotu), wówczas na zasadzie alternatywy do niezdolności ale i alternatywy między dwoma rodzajami wykluczenia mogę zaproponować: wykluczenie zgody małżeńskiej lub wykluczenie wierności każdorazowo po stronie kobiety.

    Daleka jestem od sugerowania tytułów w takiej formie, gdyż jest to sprawa skomplikowana i od dobrej propozycji zależy wynik procesu. Nie wykluczam zatem innych przyczyn.

    Pozdrawiam

    dr Arletta Bolesta

    adwokat kościelny

    Oceń odpowiedź 1 5

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania