Porady - pytania i odpowiedzi

2015-07-19 21:02 autor: stud23

3 302 odsłon

Jak wygląda procedura sądu II Instancji?

Szczęść Boże. Jak wygląda procedura sądu II Instancji trybem zwyczajnym? Jestem w trakcie takiego procesu i chcialbym wiedzieć czego spodziewać sie, gdyż już jestem wykończony psychicznie całą tą sytuacją. Odpisałem na zadane pytania, uzupełniłem materiał dowodowy o listy i emaile z moją byłą małżonką. Nowych świadków niestety nie jestem w stanie podać (a takie pytanie było).
Proces jest z kanonu niezdolności natury psychicznej do pełnienia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie mojej byłej małżonki. Była małżonka odmówiła udziału w procesie. W I Instancji orzeczono nieważność sakramentu.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-20 06:45 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Szanowny Panie,
  jeśli tryb zwyczajny, to procedura będzie taka, jaką Pan już zna: nowa opinia Biegłego, uwagi Obrońcy węzła małżeńskiego, publikacja akt, pismo obrończe z Pana strony, wyrok.
  Uszanowanie!

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania