Porady - pytania i odpowiedzi

2016-03-23 14:57 autor: speed_cars

4 677 odsłon

Czy można unieważnić ślub w Kościele w tym przypadku ?

Witam, moim problemem jest, że żona nie chce współżyć. Pięć lat temu wzieliśmy ślub Kościelny, z kilka powodów: zakochałem się w przyszłej żonie, jej rodzice mówili że żeby jak najszybciej wzięła ślub.  Jestem osobą niepełnosprawną, mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Z tego powodu ciężko jest mi znaleść pracę.  Od kilku miesięcy żona mówi że to jest wtyd że chłop nie pracuje.  Próbowałem ciężko pracować np. przy rybach, czy w tartaku czy jako kierowca zawodowy, mój organizm nie wytrzymał w takiej pracy.  Posiadamy jedno dziecko.

   Z tego powodu że nie posiadam pracy, to muszę chodzić do poradni zdrowia psychicznego. Moja żona nie chce współżyć między innymi z tego powodu.  Czasami kłocimy się, to żona potrafi powiedzieć do mnie spier...... albo inne takie słowa. Często słyszę jak jest miła dla swoich koleżanek z pracy, czy swojego wujka. Zapytałem się jej, czemu jest taka miła dla nich, powiedziała że musi być bo z koleżanką wspólpracuje.   Brakuje mi współżycia, z tego powodu czasami jestem złośliwy wobec żony.  Dla niej ważne jest tylko dziecko, praca, oraz chrzestniak. Brakuje mi czułości z jej strony.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-03-24 07:11 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Szanowny Panie,
  kwestia pożycia to kwestia, która może być rozpatrywna z kilku tytułów: niezdolność psychiczna, symulacja, impotencja. Nie wspominam o rozwiązaniu małżeństwa ważnie zawartego a niedopełnionego. Naturalnie, na podstawie tego, co Pan pisze, niektóre z tych podstaw można wyeliminować. Winno się jednak wybrać to, co może stanowić rzeczywistą przyczynę prawną. Podkreślam celowo termin - może. Wymaga to gruntownej analizy Pańskiej sprawy.

  Analizy szczegółowej nie wykonuję jednak na Forum.

  Uszanowanie!

  Oceń odpowiedź 1 4

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania