Strona główna Rodzina Wiadomości

„Co pokolenie to marzenie”. Międzynarodowy Dzień Rodziny

© Daniel Mock - Fotolia.comDziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. W tym roku w Polsce obchody tego święta odbywają się pod hasłem: „Co pokolenie to marzenie”. Do świętowania zachęca Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania, która przygotowała specjalną akcję promującą spędzanie czasu z bliskimi i pogłębianie więzi międzypokoleniowych.

więcej »

Rozdzielone w dzieciństwie bliźniaczki spotkały się po 78 latach

Elizabeth Ann Lamb i Patricia Susan Lamb, fot. TVPNie znały się przez niemal osiemdziesiąt lat, w jesieni życia miały okazję się spotkać - oto niezwykła historia bliźniaczych sióstr rozdzielonych niedługo po urodzeniu.

więcej »

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

©  Barry Barnes - Fotolia.comZdarza się, szczególnie w okresie trwania postępowania rozwodowego, że relacje pomiędzy współmałżonkami są trudne. Oczywiście najbardziej tracą na tym dzieci, a jeszcze bardziej, gdy jedno z rodziców wyprowadziło się z „domu". Relacje pomiędzy małżonkami/ byłymi małżonkami bywają tak napięte, że jedno z rodziców utrudnia kontakt z dzieckiem drugiemu małżonkowi, a pośrednio także jego rodzinie (np. dziadkom).

więcej »

Dzieci starszych ojców częściej chorują psychicznie

© katyspichal - Fotolia.comW porównaniu do dzieci młodszych ojców, latorośle starszych mężczyzn są znacznie bardziej narażone na szereg zaburzeń psychicznych, wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie JAMA Psychiatry.

więcej »

Gry planszowe wzmacniają więzy rodzinne

© Raffalo - Fotolia.comSpędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym pozytywnie wpływa na pogłębianie relacji między jej członkami. Co więcej - wbrew powszechnym opiniom, nastolatki chętnie spędzają czasze starszymi członkami rodziny . Jedną z aktywności, jaką można wykonywać wspólnie, a do tego przeżywa ona swój renesans, to granie w gry planszowe.

więcej »

Odrzucasz spadek? Pamiętaj o swoich dzieciach

©  PHILETDOM - Fotolia.comZdarza się iż osoby popadają w kłopoty finansowe, a osoby im najbliższe nie wiedzą tego, dowiadują się o tym dopiero na etapie postępowania spadkowego. W sytuacji, gdy długi spadkowe są znaczne i mogą przewyższyć wartość spadku, należy rozważyć odrzucenie spadku, ewentualnie przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. W sytuacji gdy decydujemy się na odrzucenie spadku, pamiętajmy o swoich dzieciach.

więcej »

Najstarsza rodzina na świecie oczekuje wpisu do Księgi rekordów Guinnessa

fot. IBN LiveRazem mają ponad 880 lat - to 13 rodzeństwa z Kargal w dystrykcie Shimoga, którzy sądzą, że tworzą najstarszą rodzinę na świecie.

więcej »

Ulgi dla rodzin wielodzietnych: dożywotnie zniżki dla rodziców

© Daniel Mock - Fotolia.comUlgowe bilety na przejazdy pociągami, do muzeów, galerii i ośrodków sportu, a także bezpłatny wstęp do parków narodowych, a nawet zniżki na usługi hotelowe i gastronomiczne - to tylko niektóre zniżki, jakie przewiduje ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, opracowana w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Z ulg będą mogły korzystać rodziny z co najmniej trójką dzieci - rodzice dożywotnio, a dzieci do maksymalnie 25 roku życia.

więcej »

Czy można wygrać z uciążliwym sąsiadem?

© Alexey Laputin - Fotolia.comMieszkając w zabudowie wielorodzinnej, każdy powinien się liczyć ze zdarzającym się sporadycznie zachowaniami sąsiadów, które wykraczając poza ramy porządku domowego, czy to przez głośne zachowanie, czy to inne niestosowne zachowanie. Każdy jest człowiekiem i zdarzają się sytuacje, w których sąsiad może być uciążliwy dla drugiego sąsiada. Nieznośny sąsiad potrafi naprawdę uprzykrzyć życie.

więcej »

58-latka zostanie jednocześnie mamą i babcią

©  coffeemill - Fotolia.comNie jest to pierwszy przypadek, ale każdy kolejny wywołuje emocje: 58-letnia Amerykanka za kilka tygodni urodzi dziecko, które będzie jej wnuczką.

więcej »

Strony : [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]


Polecamy Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy