Strona główna Rodzina Wiadomości

Znajdź przodków w archiwach państwowych

© Andrzej Sowa - Fotolia.comW ponad 30 miastach Polski archiwa państwowe uruchomiły punkty konsultacyjne "Archiwa Rodzinne", w których można uzyskać poradę jak tworzyć archiwa rodzinne i dbać o zgromadzone dokumenty. Archiwiści pomogą także poznać sposoby poszukiwań przodków.

więcej »

Sześćdziesięciolatka urodziła bliźniaki po śmierci dorosłej córki

© Anyka - Fotolia.com60-letnia Chinka urodziła bliźniaki. Kobieta zdecydowała się na tak późne macierzyństwo po śmierci swojej 29-letniej córki.

więcej »

Budowa na cudzym gruncie?

© Mikael Lever - Fotolia.comMinisterstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw, efektem czego ma być wprowadzenie przez ustawodawcę do polskiego porządku prawnego nowej instytucji prawnej - prawa zabudowy. Po wprowadzeniu nowej instytucji, inwestor dysponujący prawem zabudowy będzie mógł wznieść budowlę na cudzym gruncie będąc jednocześnie właścicielem budynków i urządzeń wzniesionych na tym gruncie, co będzie odstępstwem od zasady superficies solo cedit. Podobne rozwiązania funkcjonują już w innych krajach europejskich, w tym między innymi w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

więcej »

Papież Franciszek: społeczeństwo, które nie szanuje dziadków, nie ma przyszłości

© Monia - Fotolia.com- Dobrze jest pomyśleć o wielu starszych ludziach, którzy przebywają w domach opieki, a także o wielu opuszczonych - powiedział papież Franciszek we wczorajszej homilii podczas porannej Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie.

więcej »

Jak zadbać o jakość rozmowy ze starszym pokoleniem?

© Ferrante Pietro - Fotolia.comWażnym elementem, który buduje relacje z osobami bliskimi na każdym etapie naszego życia jest rozmowa. O tym, jak istotna jest dobra komunikacja nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozmowy z osobami starszymi nie zawsze należą do łatwych – z racji wieku i zmian z nim związanych może dojść do trudności w porozumiewaniu się. Jak należy rozmawiać z seniorami, aby uniknąć niepotrzebnych konfliktów?

więcej »

Papież apeluje o opiekę nad dziećmi i ludźmi starszymi

fot. CTVZatroszczenie się o dzieci i osoby starsze jest wyborem cywilizowanym, ale również życiową koniecznością, bo społeczeństwo, które porzuca dzieci i marginalizuje osoby starsze, odcina swoje korzenie i zaciemnia przyszłość - powiedział papież Franciszek do uczestników plenarnego zgromadzenia Papieskiej Rady ds. Rodziny.

więcej »

Ustawa antyaborcyjna bez zmian

© Zffoto - Fotolia.comSejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt zakładał uniemożliwienie dokonywania aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia lub wad rozwojowych płodu.

więcej »

Upadek na nierównym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

Wystarczy chwila nieuwagi, nierówny chodnik i grunt pod nogami staje się bardzo niepewny. Może się zdarzyć, że na skutek przewrócenia się na takim chodniku dojdzie do poważniejszej kontuzji. W takich sytuacjach warto znać swoje prawa, ponieważ istnieją osoby lub instytucje, które odpowiadają za zabezpieczenie i utrzymywanie użytkowanych powierzchni. To na nich może ciążyć obowiązek wypłaty odszkodowania.

więcej »

Polacy tracą zaufanie do prawników

© senk - Fotolia.comOstatnie badanie European Trusted Brands przeprowadzone przez Reader’s Digest pokazuje, że Polacy mniej ufają przedstawicielom zawodów prawniczych. W 2011 roku sędziom ufało 52 procent ankietowanych, a w tym roku było to już tylko 31 procent respondentów. Okazuje się, że w ciągu dwóch ostatnich lat odnotowujemy wyraźny spadek zaufania do prawników.

więcej »

Zdrowsza dieta zależy od... obecności dziadków

© Kablonk Micro - Fotolia.comRola dziadków w życiu rodziny jest trudna do przecenienia. Szczególnie podkreślane są pozytywne efekty rozwoju psycho-społecznego wnuków, które mają dziadka lub babcię „pod ręką". Okazuje się także, że seniorzy sprawiają, iż dieta stosowana w danym domu jest zdrowsza.

więcej »

Strony : [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]


Polecamy EWST.pl eGospodarka.pl Umierać po ludzku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy