Strona główna Rodzina Wiadomości

Polaków wspomnienia o rodzicach

© auremar - Fotolia.comPrawie wszyscy Polacy dobrze wspominają swoje relacje z rodzicami – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Szczególny sentyment wśród respondentów budzą mamy, które częściej pełniły rolę powierniczek pierwszych sekretów, były proszone o pomoc i służyły radą.

więcej »

Inne pokolenie, podobne problemy czyli o relacjach matki z córką

© Monkey Business - Fotolia.comRelacja pomiędzy matką a córką ma szczególny charakter, gdyż jest najważniejszą w życiu każdej kobiety. Jakość tej wyjątkowej więzi jest zależna od wielu kwestii i ewoluuje przez całe życie. Warto przyjrzeć się sytuacjom, w których matka i córka mogą być dla siebie wsparciem i partnerkami do rozmów.

więcej »

Stop przemocy wobec osób starszych

© Jeanne Hatch - Fotolia.comZapobieganie przemocy wobec osób starszych jest bardzo ważnym zagadnieniem w starzejącym się społeczeństwie, chociaż dopiero w ostatnich latach zjawisko to zaczęło być postrzegane jako ogólnoświatowy problem. Co najmniej 4 miliony starszych osób w Europie co roku pada ofiarą przemocy fizycznej, a 29 milionów - przemocy psychicznej - wynika z opublikowanego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

więcej »

Argentyńskie babcie proszą papieża o pomoc

fot. CTVArgentyńskie kobiety, których wnuki kilkadziesiąt lat temu zostały zabrane matkom podczas panowania w kraju wojskowej dyktatury, proszą papieża o pomoc w uzyskaniu informacji o losie członków swojej rodziny.

więcej »

Mieszkania: późno idziemy na swoje

© dalaprod - Fotolia.comJedna z ostatnich publikacji Eurostatu - europejskiego urzędu statystycznego - powstała w ramach Europejskiego badania warunków życia ludności (EU-SILC) pozwala na porównanie naszego kraju do innych państw UE pod kątem wieku opuszczania rodzinnego domu przez młode osoby. Okazuje się, że wbrew mitowi samodzielnych i zaradnych Polaków, daleko nam do średniej unijnej pod tym względem.

więcej »

Dzieci wychowywane przez dziadków są zagrożone otyłością

© auremar - Fotolia.comJak informuje International Journal of Obesity, małe dzieci, które regularnie pozostają pod opieką dziadków, są bardziej narażone na nadwagę niż dzieci, którymi zajmują się rodzice lub nianie.

więcej »

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2013

fot. Ministerstwo SprawiedliwościOsoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzysta z bezpłatnej informacji prawnej lub konsultacji psychologicznych w dniach 25 lutego - 2 marca 2013 Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

więcej »

Szczęśliwy tata Steve Martin

Steve Martin fot. Imperial67-letni Steve Martin po raz pierwszy został ojcem. Matką dziecka jest 41-letnia Anne Stringfield, którą aktor poślubił w 2007 roku.

więcej »

Charlie Sheen zostanie dziadkiem

Charlie Sheen fot. Comedy Central PolskaZnany z imprezowego stylu życia i licznych romansów Charlie Sheen już za kilka miesięcy zostanie dziadkiem. Dziecka spodziewa się jego 28-letnia córka Cassandra Estevez.

więcej »

Zaczęły się ferie zimowe 2013

© nestonik - Fotolia.comPonad milion czterysta tysięcy uczniów z pięciu województw rozpoczęło dziś ferie zimowe. To pierwsza spośród czterech grupa województw, z których od połowy stycznia do końca lutego będzie wypoczywało prawie 5 mln uczniów. Dziś ferie rozpoczęli uczniowie szkół z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W ubiegłym roku prawie półtora miliona uczniów korzystało z różnych form z wypoczynku zimowego.

więcej »

Strony : [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Pola Nadziei Oferty pracy