Strona główna Rodzina Wiadomości

Ustawa antyaborcyjna bez zmian

© Zffoto - Fotolia.comSejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt zakładał uniemożliwienie dokonywania aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia lub wad rozwojowych płodu.

więcej »

Upadek na nierównym chodniku - jak dochodzić swoich praw?

Wystarczy chwila nieuwagi, nierówny chodnik i grunt pod nogami staje się bardzo niepewny. Może się zdarzyć, że na skutek przewrócenia się na takim chodniku dojdzie do poważniejszej kontuzji. W takich sytuacjach warto znać swoje prawa, ponieważ istnieją osoby lub instytucje, które odpowiadają za zabezpieczenie i utrzymywanie użytkowanych powierzchni. To na nich może ciążyć obowiązek wypłaty odszkodowania.

więcej »

Polacy tracą zaufanie do prawników

© senk - Fotolia.comOstatnie badanie European Trusted Brands przeprowadzone przez Reader’s Digest pokazuje, że Polacy mniej ufają przedstawicielom zawodów prawniczych. W 2011 roku sędziom ufało 52 procent ankietowanych, a w tym roku było to już tylko 31 procent respondentów. Okazuje się, że w ciągu dwóch ostatnich lat odnotowujemy wyraźny spadek zaufania do prawników.

więcej »

Zdrowsza dieta zależy od... obecności dziadków

© Kablonk Micro - Fotolia.comRola dziadków w życiu rodziny jest trudna do przecenienia. Szczególnie podkreślane są pozytywne efekty rozwoju psycho-społecznego wnuków, które mają dziadka lub babcię „pod ręką". Okazuje się także, że seniorzy sprawiają, iż dieta stosowana w danym domu jest zdrowsza.

więcej »

Polaków wspomnienia o rodzicach

© auremar - Fotolia.comPrawie wszyscy Polacy dobrze wspominają swoje relacje z rodzicami – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Szczególny sentyment wśród respondentów budzą mamy, które częściej pełniły rolę powierniczek pierwszych sekretów, były proszone o pomoc i służyły radą.

więcej »

Inne pokolenie, podobne problemy czyli o relacjach matki z córką

© Monkey Business - Fotolia.comRelacja pomiędzy matką a córką ma szczególny charakter, gdyż jest najważniejszą w życiu każdej kobiety. Jakość tej wyjątkowej więzi jest zależna od wielu kwestii i ewoluuje przez całe życie. Warto przyjrzeć się sytuacjom, w których matka i córka mogą być dla siebie wsparciem i partnerkami do rozmów.

więcej »

Stop przemocy wobec osób starszych

© Jeanne Hatch - Fotolia.comZapobieganie przemocy wobec osób starszych jest bardzo ważnym zagadnieniem w starzejącym się społeczeństwie, chociaż dopiero w ostatnich latach zjawisko to zaczęło być postrzegane jako ogólnoświatowy problem. Co najmniej 4 miliony starszych osób w Europie co roku pada ofiarą przemocy fizycznej, a 29 milionów - przemocy psychicznej - wynika z opublikowanego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

więcej »

Argentyńskie babcie proszą papieża o pomoc

fot. CTVArgentyńskie kobiety, których wnuki kilkadziesiąt lat temu zostały zabrane matkom podczas panowania w kraju wojskowej dyktatury, proszą papieża o pomoc w uzyskaniu informacji o losie członków swojej rodziny.

więcej »

Mieszkania: późno idziemy na swoje

© dalaprod - Fotolia.comJedna z ostatnich publikacji Eurostatu - europejskiego urzędu statystycznego - powstała w ramach Europejskiego badania warunków życia ludności (EU-SILC) pozwala na porównanie naszego kraju do innych państw UE pod kątem wieku opuszczania rodzinnego domu przez młode osoby. Okazuje się, że wbrew mitowi samodzielnych i zaradnych Polaków, daleko nam do średniej unijnej pod tym względem.

więcej »

Dzieci wychowywane przez dziadków są zagrożone otyłością

© auremar - Fotolia.comJak informuje International Journal of Obesity, małe dzieci, które regularnie pozostają pod opieką dziadków, są bardziej narażone na nadwagę niż dzieci, którymi zajmują się rodzice lub nianie.

więcej »

Strony : [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]


Polecamy EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Hospicja.pl Kosciol.pl Oferty pracy