Strona główna Rodzina Wiadomości

Własność nieruchomości bez aktu notarialnego: zasiedzenie

© openlens - Fotolia.comZgodnie z art. 158 Kodeksu cywilnego „umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. To samo dotyczy umowy przenoszącej własność, która zostaje zawarta w celu wykonania istniejącego uprzednio zobowiązania do przeniesienia własności nieruchomości; zobowiązanie powinno być w akcie wymienione”.

więcej »

Byly prezydent został teściem. Ola Kwaśniewska wzięła ślub

© dreamfoto2010 - Fotolia.comJedyna córka Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich wyszła dzisiaj za mąż. Ślub, który jest już przez media określany mianem towarzyskiego wydarzenia roku, odbył się w Warszawie, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

więcej »

Chronić czy edukować? Bezpieczeństwo dzieci (i wnuków) w Internecie

© goodluz - Fotolia.com57 prelegentów, prawie 600 uczestników z ponad 20 krajów. W dniach 20-21 września już po raz szósty Warszawa gości ekspertów z całej Europy, zajmujących się tematyką korzystania z Internetu przez najmłodszych. Okazją do spotkania przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości oraz dostawców usług i treści internetowych jest VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Organizatorami konferencji są Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Fundacja Dzieci Niczyje oraz niemieckie konsorcjum klicksafe.

więcej »

Świadczenia pielęgnacyjne do zmiany

© Chariclo - Fotolia.comRząd chce zmienić zasady przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych. Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych przewiduje przyznawanie dwóch rodzajów świadczeń: świadczenia pielęgnacyjnego niezależnego od dochodu na osobę w rodzinie i specjalnego zasiłku opiekuńczego, uzależnionego od dochodu na osobę w rodzinie.

więcej »

Szkoła SuperBabci i SuperDziadka w Warszawie

© Monkey Business - Fotolia.comTowarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę“ rozpoczyna nabór do projektu Szkoła SuperBabci i SuperDziadka. To szansa na wzbogacenie wiedzy i umiejętności, sprzyjających prawidłowemu rozwojowi naszych wnuków.

więcej »

Dzieci starszych rodziców bardziej narażone na upośledzenia

© Alena Yakusheva - Fotolia.comJak informuje The New York Times, według naukowców starsi mężczyźni częściej zostają ojcami dzieci z autyzmem i schizofrenią.

więcej »

Wypadek: odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

© Deyan Georgiev - Fotolia.comJeszcze do roku 2008 prawo polskie nie było przyjazne rodzinom osób, które zginęły w wyniku wypadków. Wszystko się zmieniło, gdy wprowadzono nowelizację ustawy. Na jej podstawie członkowie rodziny mogą się ubiegać o zadośćuczynienie, które zapewnią polepszenie bytu rodziny.

więcej »

Pomagamy starszym, ale głównie w rodzinie

© Chariclo - Fotolia.comOsoby starsze potrzebujące wsparcia najczęściej mogą liczyć na pomoc najbliższej rodziny – dzieci oraz współmałżonków. Stosunkowo często seniorom pomagają również wnuki, przyjaciele, znajomi oraz sąsiedzi – wynika z sondażu CBOS. Uzyskiwana przez seniorów pomoc najczęściej wiąże się z prowadzeniem gospodarstwa domowego, dotrzymywaniem towarzystwa, załatwianiem różnych spraw oraz udzielaniem porad w ważnych sprawach. W największym stopniu osobom starszym brakuje wsparcia finansowego, a w drugiej kolejności pomocy w załatwianiu różnych spraw.

więcej »

Dzieci w Internecie tracą prawdziwe życie

fot. Dzieci NiczyjeDziś rusza kampania społeczna „W którym świecie żyjesz?” poświęcona problemowi nadmiernego korzystania z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież. Problemy z koncentracją, senność, gorsze wyniki w nauce, zaniedbywanie obowiązków, pogorszenie relacji ze znajomymi, rezygnacja z dawnych zainteresowań na rzecz Internetu - mogą to być poważne oznaki, że dziecko przestaje kontrolować czas spędzany w sieci.

więcej »

Kibicuj zgodnie z prawem. Prawnicy podpowiadają jak

© photocreo - Fotolia.comWykrzykując obraźliwe wyrazy, zmieniając sektor, wnosząc alkohol, zasłaniając twarz – łamiemy prawo na stadionie. Warto dowiedzieć się, czego jeszcze nie wolno nam robić podczas masowej imprezy sportowej, by odbywających się właśnie Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 nie spędzić w sali sądowej, zamiast na stadionie.

więcej »

Strony : [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Hospicja.pl Oferty pracy