Strona główna Rodzina Wiadomości

Dzieci to rodzina, współmałżonek - nie zawsze

© Privilege - Fotolia.comDzieci i rodzice - to najczęściej wymieniani bliscy, których Polacy uważają za rodzinę. Rzadziej w tym kontekście wymieniamy współmałżonka, jeszcze rzadziej dziadków i rodzeństwo - wynika z przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC badania "Rodzina w obiektywie ING Życie".

więcej »

Internet w służbie relacji rodzinnych

© nielskliim - Fotolia.comEuropejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, który obchodzimy 29 kwietnia, stanowi doskonałą okazję, do zachęcenia najbliższych Seniorów by poznali Internet, co pozwoli im miedzy innymi w codziennym kontakcie z wnukami. Dzieląc się wiedzą i umiejętnościami możemy nie tylko ułatwić im poznanie wirtualnego świata ale również lepiej poznać ich samych.

więcej »

Większa ochrona ofiar gwałtów: będą zmiany w prawie?

© Sebastian Duda - Fotolia.comWiększa ochrona ofiar przestępstwa zgwałcenia – to propozycje zmian w prawie wypracowane w Ministerstwie Sprawiedliwości. Głównym założeniem nowelizacji prawa jest zmiana sposobu wszczynania ścigania przestępstwa zgwałcenia, ale również zmiana sposobu przesłuchania ofiary oraz większe poszanowanie godności i prawa do prywatności ofiary i usunięcie nieprawidłowości pojawiających się w praktyce, które ograniczają skuteczność ścigania sprawców tych przestępstw.

więcej »

Dorosłe Dzieci Alkoholików - jak rozpoznać i pomóc?

© Juan Avila - Fotolia.comCzęsto masz wrażenie, że odstajesz od swoich znajomych? Twoje reakcje nie zawsze wydają się adekwatne do sytuacji? Poczucie izolacji i odmienności cię nie opuszcza? Zbyt często szukamy winy w sobie. Podczas gdy źródła wielu zachowań ukryte są w naszej przeszłości. Niestety większość Dzieci Dorosłych Alkoholików w ogóle nie zdaje sobie sprawy ze swojej sytuacji. Nie szukają pomocy, bo nie wiedzą nawet, że powinni.

więcej »

Środowisko rodzinne odpowiada za stan zdrowia

© Monkey Business - Fotolia.comOsoby o wysokim poziomie socjoekonomicznym cieszą się lepszym zdrowiem niż pozostali. Jeśli chodzi o inne czynniki ochronne przed chorobami przewlekłymi, wskazuje się: wykształcenie, posiadanie pracy, dochód per capita i dobrobyt regionu zamieszkania.

więcej »

Bruce Willis ma cztery córki

Bruce Willis fot. Warner Bros. Entertainment Polska1 kwietnia na świat przyszła czwarta córka Bruce'a Willisa. Dziewczynka urodziła się w Los Angeles. Rodzice, Willis i jego żona modelka Emma Heming, nadali jej imiona Mabel Ray.

więcej »

Rodzina najlepszą kasą pożyczkową

© dundersztyc - Fotolia.comPolacy potrzebujący pomocy finansowej najczęściej mogą liczyć na wsparcie rodziny - wynika z ankiety ING. Co druga osoba, która zadłużyła się w ostatnim czasie, pieniądze pożyczyła od najbliższych. Bezzwrotnych „pożyczek” członkom swojej rodziny udziela co trzecia osoba.

więcej »

Narodowy Dzień Życia pod hasłem: Rodzina receptą na kryzys

© Hallgerd - Fotolia.comW przeddzień Narodowego Dnia Życia rozpoczęła się kampania „Rodzina receptą na kryzys". Mająca na celu ekonomiczną edukację rodzin.
24 marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Życia. W tym roku tematem przewodnim dnia jest pomoc rodzinom w skuteczniejszym zarządzaniu dobrami materialnymi a także wskazanie, że silna rodzina stanowi rozwiązanie licznych problemów, z którymi mierzymy się jako społeczeństwo.

więcej »

5 marca obchodzimy Dzień Teściowej

© auremar - Fotolia.comMatka żony lub męża ma bezsprzeczny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny, wszak to ona w znacznej mierze przyczyniła się do tego, jakim człowiekiem jest współmałżonek. Jako babcia zaś nierzadko bierze aktywny udział w wychowaniu najmłodszych członków familii i często wyręcza zapracowanych rodziców. 5-go marca obchodzimy Dzień Teściowej.

więcej »

Rozwód rodziców przyczyną myśli samobójczych u dorosłych dzieci?

© Gerhard Seybert - Fotolia.comPowszechnie wiadomo, że rozwód rodziców ma ogromny wpływ na rozwój dzieci. Negatywne oddziaływanie rozstania rodziców nie ustępuje jednak wraz z osiagnięciem przez pociechy dorosłości - jako osoby dorosłe dzieci rozwodników zmagają się z różnymi problemami, m. in. częściej doświadczają myśli samobójczych.

więcej »

Strony : [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26]


Polecamy Pola Nadziei Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ EWST.pl Oferty pracy