Strona główna Rodzina Wiadomości

Spółdzielnie mieszkaniowe do zmiany

© Guido Thomasi - Fotolia.comZebrania przedstawicieli w spółdzielniach zostaną zlikwidowane, a spółdzielcze lokatorskie prawo będzie można sprzedać lub odziedziczyć – to tylko niektóre zmiany, jakie znalazły się w nowych projektach ustawy o spółdzielniach i spółdzielniach mieszkaniowych, których autorem są posłowie Platformy Obywatelskiej.

więcej »

Prawo: wspólnoty gruntowe

© Elenathewise - Fotolia.comWspólnoty gruntowe są dziś jedynymi nieruchomościami, dla których nie prowadzi się ksiąg wieczystych, mimo że ustawa o księgach wieczystych i hipotece nakazuje prowadzenie ich dla wszystkich nieruchomości. Dopiero przekształcenie wspólnot we współwłasność umożliwi założenie dla nich ksiąg wieczystych.

więcej »

Dzień Matki

© pressmaster - Fotolia.comDziś obchodzimy Dzień Matki. Święto od lat cieszy się w Polsce dużą popularnością, ostatnio przybrało wręcz komercyjny charakter, pozostaje jednak najmniej kontrowersyjną tradycją - stanowi okazję do przypomnienia, jak ważna jest rola matki - zarówno dla dziecka, jak i człowieka dojrzałego.

więcej »

Dzieci to rodzina, współmałżonek - nie zawsze

© Privilege - Fotolia.comDzieci i rodzice - to najczęściej wymieniani bliscy, których Polacy uważają za rodzinę. Rzadziej w tym kontekście wymieniamy współmałżonka, jeszcze rzadziej dziadków i rodzeństwo - wynika z przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC badania "Rodzina w obiektywie ING Życie".

więcej »

Internet w służbie relacji rodzinnych

© nielskliim - Fotolia.comEuropejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, który obchodzimy 29 kwietnia, stanowi doskonałą okazję, do zachęcenia najbliższych Seniorów by poznali Internet, co pozwoli im miedzy innymi w codziennym kontakcie z wnukami. Dzieląc się wiedzą i umiejętnościami możemy nie tylko ułatwić im poznanie wirtualnego świata ale również lepiej poznać ich samych.

więcej »

Większa ochrona ofiar gwałtów: będą zmiany w prawie?

© Sebastian Duda - Fotolia.comWiększa ochrona ofiar przestępstwa zgwałcenia – to propozycje zmian w prawie wypracowane w Ministerstwie Sprawiedliwości. Głównym założeniem nowelizacji prawa jest zmiana sposobu wszczynania ścigania przestępstwa zgwałcenia, ale również zmiana sposobu przesłuchania ofiary oraz większe poszanowanie godności i prawa do prywatności ofiary i usunięcie nieprawidłowości pojawiających się w praktyce, które ograniczają skuteczność ścigania sprawców tych przestępstw.

więcej »

Dorosłe Dzieci Alkoholików - jak rozpoznać i pomóc?

© Juan Avila - Fotolia.comCzęsto masz wrażenie, że odstajesz od swoich znajomych? Twoje reakcje nie zawsze wydają się adekwatne do sytuacji? Poczucie izolacji i odmienności cię nie opuszcza? Zbyt często szukamy winy w sobie. Podczas gdy źródła wielu zachowań ukryte są w naszej przeszłości. Niestety większość Dzieci Dorosłych Alkoholików w ogóle nie zdaje sobie sprawy ze swojej sytuacji. Nie szukają pomocy, bo nie wiedzą nawet, że powinni.

więcej »

Środowisko rodzinne odpowiada za stan zdrowia

© Monkey Business - Fotolia.comOsoby o wysokim poziomie socjoekonomicznym cieszą się lepszym zdrowiem niż pozostali. Jeśli chodzi o inne czynniki ochronne przed chorobami przewlekłymi, wskazuje się: wykształcenie, posiadanie pracy, dochód per capita i dobrobyt regionu zamieszkania.

więcej »

Bruce Willis ma cztery córki

Bruce Willis fot. Warner Bros. Entertainment Polska1 kwietnia na świat przyszła czwarta córka Bruce'a Willisa. Dziewczynka urodziła się w Los Angeles. Rodzice, Willis i jego żona modelka Emma Heming, nadali jej imiona Mabel Ray.

więcej »

Rodzina najlepszą kasą pożyczkową

© dundersztyc - Fotolia.comPolacy potrzebujący pomocy finansowej najczęściej mogą liczyć na wsparcie rodziny - wynika z ankiety ING. Co druga osoba, która zadłużyła się w ostatnim czasie, pieniądze pożyczyła od najbliższych. Bezzwrotnych „pożyczek” członkom swojej rodziny udziela co trzecia osoba.

więcej »

Strony : [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów EWST.pl Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy