Strona główna Rodzina Wiadomości

Nie płacisz alimentów? Nie dostaniesz kredytu

© whitelook - Fotolia.com, AlimentyDługi alimentacyjne potrafią ograniczyć dostęp do kredytów. W sytuacji gdy po kredyt sięga prawie co drugi dorosły Polak, wśród zarejestrowanych dłużników alimentacyjnych bankowe finansowanie ma zaledwie co siódmy – wynika z danych BIK. I bardzo dobrze, bo rodzice nie płacący na dzieci nie regulują też rat kredytów. Na każde pożyczone 100 zł niesolidni alimenciarze oddają w terminie jedynie niecałe 17 zł, podczas gdy przeciętnie jest to 92 zł.

więcej »

Testament - wola niekoniecznie ostatnia

Testament, © Butch - Fotolia.comW Polsce nadal pokutuje przekonanie, że testament sporządzają osoby starsze lub ciężko chore. Nic dziwnego, że najchętniej odsuwamy przygotowanie takiego dokumentu na bliżej nieokreśloną, ale jak najbardziej odległą przyszłość. Jednak niesłusznie – dopóki żyje spadkodawca testament nie wywołuje skutków prawnych. Spadkodawca może dowolnie dysponować swoim majątkiem, może testament zmienić, odwołać lub sporządzić kolejny.

więcej »

Wsparcie rodziny i przyjaciół - jeden z najskuteczniejszych leków

© drubig-photo - Fotolia.comJeśli masz grono sprawdzonych przyjaciół, szybciej pokonasz chorobę czy wrócisz do zdrowia po zabiegu chirurgicznym.

więcej »

Twój wnuk czasem nie jest w stanie mówić? Zobacz, co to mutyzm wybiórczy

© Tanya Rusanova - Fotolia.comZdarzają się sytuacje, w których trudo nam wydobyć z siebie głos. Gdy otrzymujemy szokujące informacje czy z innych powodów odczuwamy silne emocje, musimy dać sobie chwilę, by je przetworzyć i dopiero wtedy jesteśmy w stanie werbalnie zareagować. Niektórzy jednak doświadczają takich trudności znacznie częściej i na dłużej.

więcej »

Wielka Brytania: więcej dzieci rodzą kobiety po czterdziestce niż młodsze panie

© zahar2000 - Fotolia.comPóźne macierzyństwo jest coraz powszechniejsze. W Wielkiej Brytanii ma miejsce ciekawe zjawisko - dojrzałe panie rodzą więcej dzieci niż młodsze kobiety.

więcej »

Polacy chcieliby mieć więcej czasu dla rodziny

© Igor Mojzes - Fotolia.com41% Polaków deklaruje, że dla rodziny przeznacza ponad 5 godzin tygodniowo, jednak co piąty przyznaje, że chciałby tego czasu poświęcać jeszcze więcej – wynika z badania Polacy po godzinach”. Dodatkowo, narzekamy na brak czasu na realizację własnych pasji, odpoczynek czy podróże. Co pochłania czas Polaków poza pracą? Ile poświęcają go dla przyjaciół, a ile na obowiązki domowe?

więcej »

Odziedziczyłeś spadek? Sprawdź, czy otrzymasz dodatkowe pieniądze

© djedzura - Fotolia.comOd 1 lipca ruszy nowy system pozwalający na uzyskanie w jednym miejscu informacji o wszystkich kontach i lokatach osób zmarłych. To duże ułatwienie nie tylko dla ewentualnych przyszłych spadkobierców. Z systemu mogą skorzystać także ci, którzy otrzymali spadek nawet kilka lat temu. Jeśli okaże się, że zmarły posiadał rachunek, o którym nikt wcześniej nie wiedział, osoby po nim dziedziczące uzyskają dodatkowe pieniądze.

więcej »

70-latka po raz pierwszy została matką: to może być światowy rekord

fot. ODN (screen)Kobiety coraz później zostają matkami, ale pewna mieszkanka Indii mogła w tej dziedzinie pobić rekord - ma ponad 70 lat i właśnie urodziła swoje pierwsze dziecko.

więcej »

Polacy przy grillu: rodzinne spotkanie

© ArtFotoDima - Fotolia.comMajówka, niezależnie od pogody, to tradycyjnie rozpoczęcie sezonu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu, szczególnie przy grillu. Za co najbardziej cenimy grillowanie? Aż 55% Polaków w badaniu „Polacy przy grillu”, wskazało na wspólne spędzanie czasu z najbliższymi. Nie dziwi więc, że 75% z nas przy grillu koncentruje się przede wszystkim na rozmowie. Potwierdza się zatem przekonanie, że razem smakuje lepiej!

więcej »

Pieniądze, rower czy tablet. Jaki prezent na Komunię?

© charlemontphoto - Fotolia.comWielkimi krokami zbliża się czas uroczystości komunijnych. Tego typu uroczystości wiążą się z wyborem odpowiedniego upominku. Jakie prezenty komunijne zamierzamy kupić w tym roku? Ile jesteśmy w stanie na nie wydać? Na te oraz inne pytania odpowiada raport przygotowany przez porównywarkę cen Okazje.info.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Umierać po ludzku Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy