Strona główna Rodzina Wiadomości

Spędzaj czas ze swoją mamą lub babcią - dzięki temu będzie dłużej żyła

© Ferrante Pietro - Fotolia.comNajcenniejsze, co możesz dać bliskim, to swój czas. Spędzanie czasu z tymi, na których ci zależy, jest dobre i dla ciebie, i dla nich. Dzięki twojej częstej obecności rodzice czy dziadkowie naprawdę mogą żyć dłużej.

więcej »

Dzień Babci i Dziadka na świecie

© Yuri Arcurs - Fotolia.comZbliżają się dwa ważne święta - Dzień Babci i Dzień Dziadka. W Polsce są one bardzo popularne i jest dla nas oczywiste, że świętjemy je właśnie w trzeciej dekadzie stycznia. Jednakże - chociaż na całym świecie docenia się rolę dziadków, mają oni swoje święta w różnych dniach roku.

więcej »

„Niebieska Linia” czynna całodobowo. Nowy numer

fot. Niebieska LiniaOd 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.

więcej »

Chcesz dłużej żyć? Opiekuj się wnukami

Babcia i wnuczka, © Sergii Mostovyi - Fotolia.comTo, co i tak dziadkowie zwykle lubią robić, czyli opieka nad wnukami, jest nie tylko przyjemnym spsoobem spędzania czasu, ale przynosi zdrowotne korzyści - może przedłużyć życie...

więcej »

Jak Polacy finansują edukację dzieci?

Szkoła, © auremar - Fotolia.comDeklarujemy, iż koszty związane z edukacją naszych dzieci są wysokie. Skąd zatem pozyskujemy środki na kształcenie dzieci? Jak wynika z najnowszego raportu „Ważne wydarzenia w życiu Polaków”, w zdecydowanej większości pieniądze na ten cel przeznaczamy z podstawowego wynagrodzenia. W jaki jeszcze inny sposób Polacy finansują edukację swojego potomstwa?

więcej »

Testament: można go zawsze zmienić

Testament, ©  Iurii Sokolov - Fotolia.comW Polsce nadal pokutuje przekonanie, że testament sporządzają osoby starsze lub ciężko chore. Nic dziwnego, że najchętniej odsuwamy przygotowanie takiego dokumentu na bliżej nieokreśloną, ale jak najbardziej odległą przyszłość. Jednak niesłusznie – dopóki żyje spadkodawca testament nie wywołuje skutków prawnych. Spadkodawca może dowolnie dysponować swoim majątkiem, może testament zmienić, odwołać lub sporządzić kolejny.

więcej »

Dzieci nie chcą przejmować firm od rodziców

© cirquedesprit - Fotolia.com, Sukcesja w rodzinnej firmieAż 70% właścicieli firm rodzinnych chce przekazać swój biznes młodszemu pokoleniu - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Biznesu Rodzinnego, na zlecenie Rzetelnej Firmy. Tymczasem zdecydowana większość młodszego pokolenia nie chce przejmować przedsiębiorstwa rodziców. Na taki krok zdecydowanych jest zaledwie 6,3% potencjalnych sukcesorów. Znacznie częściej córki niż synowie.

więcej »

Nie płacisz alimentów? Nie dostaniesz kredytu

© whitelook - Fotolia.com, AlimentyDługi alimentacyjne potrafią ograniczyć dostęp do kredytów. W sytuacji gdy po kredyt sięga prawie co drugi dorosły Polak, wśród zarejestrowanych dłużników alimentacyjnych bankowe finansowanie ma zaledwie co siódmy – wynika z danych BIK. I bardzo dobrze, bo rodzice nie płacący na dzieci nie regulują też rat kredytów. Na każde pożyczone 100 zł niesolidni alimenciarze oddają w terminie jedynie niecałe 17 zł, podczas gdy przeciętnie jest to 92 zł.

więcej »

Testament - wola niekoniecznie ostatnia

Testament, © Butch - Fotolia.comW Polsce nadal pokutuje przekonanie, że testament sporządzają osoby starsze lub ciężko chore. Nic dziwnego, że najchętniej odsuwamy przygotowanie takiego dokumentu na bliżej nieokreśloną, ale jak najbardziej odległą przyszłość. Jednak niesłusznie – dopóki żyje spadkodawca testament nie wywołuje skutków prawnych. Spadkodawca może dowolnie dysponować swoim majątkiem, może testament zmienić, odwołać lub sporządzić kolejny.

więcej »

Wsparcie rodziny i przyjaciół - jeden z najskuteczniejszych leków

© drubig-photo - Fotolia.comJeśli masz grono sprawdzonych przyjaciół, szybciej pokonasz chorobę czy wrócisz do zdrowia po zabiegu chirurgicznym.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Aktywni 50+ Umierać po ludzku EWST.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy