Strona główna Rodzina Wiadomości

Wsparcie rodziny i przyjaciół - jeden z najskuteczniejszych leków

© drubig-photo - Fotolia.comJeśli masz grono sprawdzonych przyjaciół, szybciej pokonasz chorobę czy wrócisz do zdrowia po zabiegu chirurgicznym.

więcej »

Twój wnuk czasem nie jest w stanie mówić? Zobacz, co to mutyzm wybiórczy

© Tanya Rusanova - Fotolia.comZdarzają się sytuacje, w których trudo nam wydobyć z siebie głos. Gdy otrzymujemy szokujące informacje czy z innych powodów odczuwamy silne emocje, musimy dać sobie chwilę, by je przetworzyć i dopiero wtedy jesteśmy w stanie werbalnie zareagować. Niektórzy jednak doświadczają takich trudności znacznie częściej i na dłużej.

więcej »

Wielka Brytania: więcej dzieci rodzą kobiety po czterdziestce niż młodsze panie

© zahar2000 - Fotolia.comPóźne macierzyństwo jest coraz powszechniejsze. W Wielkiej Brytanii ma miejsce ciekawe zjawisko - dojrzałe panie rodzą więcej dzieci niż młodsze kobiety.

więcej »

Polacy chcieliby mieć więcej czasu dla rodziny

© Igor Mojzes - Fotolia.com41% Polaków deklaruje, że dla rodziny przeznacza ponad 5 godzin tygodniowo, jednak co piąty przyznaje, że chciałby tego czasu poświęcać jeszcze więcej – wynika z badania Polacy po godzinach”. Dodatkowo, narzekamy na brak czasu na realizację własnych pasji, odpoczynek czy podróże. Co pochłania czas Polaków poza pracą? Ile poświęcają go dla przyjaciół, a ile na obowiązki domowe?

więcej »

Odziedziczyłeś spadek? Sprawdź, czy otrzymasz dodatkowe pieniądze

© djedzura - Fotolia.comOd 1 lipca ruszy nowy system pozwalający na uzyskanie w jednym miejscu informacji o wszystkich kontach i lokatach osób zmarłych. To duże ułatwienie nie tylko dla ewentualnych przyszłych spadkobierców. Z systemu mogą skorzystać także ci, którzy otrzymali spadek nawet kilka lat temu. Jeśli okaże się, że zmarły posiadał rachunek, o którym nikt wcześniej nie wiedział, osoby po nim dziedziczące uzyskają dodatkowe pieniądze.

więcej »

70-latka po raz pierwszy została matką: to może być światowy rekord

fot. ODN (screen)Kobiety coraz później zostają matkami, ale pewna mieszkanka Indii mogła w tej dziedzinie pobić rekord - ma ponad 70 lat i właśnie urodziła swoje pierwsze dziecko.

więcej »

Polacy przy grillu: rodzinne spotkanie

© ArtFotoDima - Fotolia.comMajówka, niezależnie od pogody, to tradycyjnie rozpoczęcie sezonu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu, szczególnie przy grillu. Za co najbardziej cenimy grillowanie? Aż 55% Polaków w badaniu „Polacy przy grillu”, wskazało na wspólne spędzanie czasu z najbliższymi. Nie dziwi więc, że 75% z nas przy grillu koncentruje się przede wszystkim na rozmowie. Potwierdza się zatem przekonanie, że razem smakuje lepiej!

więcej »

Pieniądze, rower czy tablet. Jaki prezent na Komunię?

© charlemontphoto - Fotolia.comWielkimi krokami zbliża się czas uroczystości komunijnych. Tego typu uroczystości wiążą się z wyborem odpowiedniego upominku. Jakie prezenty komunijne zamierzamy kupić w tym roku? Ile jesteśmy w stanie na nie wydać? Na te oraz inne pytania odpowiada raport przygotowany przez porównywarkę cen Okazje.info.

więcej »

Wypadek samochodowy: jak uzyskać odszkodowanie za śmierć bliskiego

© il-fede - Fotolia.comWedług statystyk Komendy Głównej Policji od początku roku na polskich drogach doszło do 3 913 wypadków, w wyniku których zginęło 309 osób, a 4 590 zostało rannych. W jaki sposób ubiegać się o odszkodowanie po utracie bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym?

więcej »

Sprawdź czy twój wnuk regularnie ćwiczy. Będzie ci wdzięczny w przyszłości

© Noam - Fotolia.comJeśli masz małe wnuki, zorientuj się, czy dostatecznie dużo ćwiczą. Dzięki odpowiedniej aktywności fizycznej bowiem będą mogły liczyć na lepsze zdrowie psychiczne jako dorośli.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Kosciol.pl Oferty pracy