Strona główna Rodzina Wiadomości

Polacy nie płacą alimentów. Rekordzista zalega dzieciom ponad pół miliona złotych

© bzyxx - Fotolia.comDo końca 2015 roku gminy miały obowiązek dopisać wszystkich dłużników alimentacyjnych do biur informacji gospodarczej. Te, które to zrobiły przekazały do Krajowego Rejestru Długów informacje o 266 548 dłużnikach, którzy swoim dzieciom zalegają ponad 8,2 miliarda złotych.

więcej »

Jaki prezent pod choinkę? Pomysły co kupić wnukom

© Masson - Fotolia.comZbliża się Gwiazdka, a wraz z nią konieczność (i przyjemność) obdarowywania bliskich prezentami. Niektórzy są „bezproblemowi" i łatwo ich zadowolić byle drobiazgiem, z innymi mamy spory kłopot. Tymi ostatnimi nierzadko są wnuki. Zobacz, co najprawdopodobniej zachwyci najmłodszych w rodzinie.

więcej »

Darmowe porady notariusza. Porozmawiaj o dziedziczeniu [FILM]

© Andrey Burmakin - Fotolia.comJuż jutro po raz kolejny odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu. Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa.

więcej »

Urlopy rodzicielskie coraz bardziej popularne

© Kalinovskiy - Fotolia.comAż 135,6 tys. rodziców skorzystało we wrześniu tego roku z urlopów rodzicielskich. To o ponad 8 tys. więcej niż rok wcześniej. Na urlopie ojcowskim w tym czasie było prawie 25 tys. ojców, czyli o prawie 1,5 tys. więcej niż we wrześniu 2014 r.

więcej »

Akwizytor - oszust? Pomoże prokuratura

© edbockstock - Fotolia.comKażdego roku tysiące osób zostaje pokrzywdzonych na skutek nieuczciwych praktyk związanych ze sprzedażą bezpośrednią. Coraz częściej słyszymy o popełnianiu oszustw, zwłaszcza na szkodę osób w podeszłym wieku lub nieporadnych życiowo, które zakupiły przedmioty za kwoty znacznie przekraczające ich wartość. Jeśli zostałeś oszukany i chcesz, aby sprawca przestępstwa był ścigany i poniósł odpowiedzialność, zawsze o pomoc można zwrócić się do prokuratury.

więcej »

Martwe rachunki bankowe: łatwiejszy dostęp spadkobierców

© deke - Fotolia.comSpadkobiercy bedą mieli ułatwiony dostęp do środków na tzw. rachunkach uśpionych, czyli nieaktywnych. W obecnym stanie prawnym spadkobiercy często nie wiedzą, gdzie zmarły ulokował pieniądze. Zmiany wprowadza nowelizacja Prawa bankowego, przyjęta przez Sejm. Nowelizacja trafiła do podpisu przez głowę państwa.

więcej »

Wnuk-niejadek: jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw?

© Lucian Milasan - Fotolia.comZachęcenie dziecka do jedzenia warzyw często bywa dużym wyzwaniem. Dzieci nie chcą jeść warzyw, ponieważ ich smak, zapach i forma są im obce i często mniej przyjemne od innych produktów. Jednak obecność warzyw w diecie dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia, prawidłowego rozwoju oraz kształtuje właściwe nawyki żywieniowe.

więcej »

Za nękanie lokatorów nawet 3 lata więzienia. Prezydent podpisał ustawę

© Nickolay Khoroshkov - Fotolia.comKoniec nękania lokatorów, głównie starszych osób, przez tzw. "czyścicieli kamienic". Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu karnego, Prawa budowlanego i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Za utrudnianie korzystania z lokalu "czyścicielom" bęzie grozić nawet 3 lata więzienia.

więcej »

Spadek po nowemu. Zasady dziedziczenia długów

© Aintschie - Fotolia.com18 października 2015 roku wchodzi w życie długo oczekiwana nowelizacja przepisów Kodeksu Cywilnego, która ograniczy negatywne skutki nabycia zadłużonego majątku. Nowe przepisy sprawią, że spadkobiercy będą mogli spać spokojniej – prawo przewiduje ochronę spadkobierców przed konsekwencjami przejęcia ukrytego zadłużenia.

więcej »

Alimenty dla rodziców

© whitelook - Fotolia.comObowiązek alimentacyjny nie dotyczy wyłącznie rodziców – również dorosłe dzieci mogą zostać zobligowane do utrzymywania ojca czy matki. Wszyscy rodzice, którzy pozostają bez środków do życia, nawet pozbawieni władzy rodzicielskiej, mają prawo wystąpić do sądu o alimenty od swoich dzieci.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Hospicja.pl Kosciol.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X