Strona główna Rodzina Wiadomości

Wypadek samochodowy: jak uzyskać odszkodowanie za śmierć bliskiego

© il-fede - Fotolia.comWedług statystyk Komendy Głównej Policji od początku roku na polskich drogach doszło do 3 913 wypadków, w wyniku których zginęło 309 osób, a 4 590 zostało rannych. W jaki sposób ubiegać się o odszkodowanie po utracie bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym?

więcej »

Sprawdź czy twój wnuk regularnie ćwiczy. Będzie ci wdzięczny w przyszłości

© Noam - Fotolia.comJeśli masz małe wnuki, zorientuj się, czy dostatecznie dużo ćwiczą. Dzięki odpowiedniej aktywności fizycznej bowiem będą mogły liczyć na lepsze zdrowie psychiczne jako dorośli.

więcej »

Zmiany w urlopach wychowawczych 2016

© drubig-photo - Fotolia.comStyczeń to czas, w którym wchodzi w życie wiele nowych regulacji. Tak jest także w tym roku - 2 stycznia zaczęła obowiązywać nowelizacja dotycząca urlopu wychowawczego. Z pewnością wpłynie ona na życie zawodowe i rodzinne wielu zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

więcej »

Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem: bezpłatna pomoc specjalistów

© Jakub Jirsák - Fotolia.comPrzed nami kolejny, już 15. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 22 lutego – 27 lutego 2016 r. Bezpłatna pomoc będzie udzielana między innymi w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00 będą w nich pełnione dyżury specjalistów.

więcej »

Polacy nie płacą alimentów. Rekordzista zalega dzieciom ponad pół miliona złotych

© bzyxx - Fotolia.comDo końca 2015 roku gminy miały obowiązek dopisać wszystkich dłużników alimentacyjnych do biur informacji gospodarczej. Te, które to zrobiły przekazały do Krajowego Rejestru Długów informacje o 266 548 dłużnikach, którzy swoim dzieciom zalegają ponad 8,2 miliarda złotych.

więcej »

Jaki prezent pod choinkę? Pomysły co kupić wnukom

© Masson - Fotolia.comZbliża się Gwiazdka, a wraz z nią konieczność (i przyjemność) obdarowywania bliskich prezentami. Niektórzy są „bezproblemowi" i łatwo ich zadowolić byle drobiazgiem, z innymi mamy spory kłopot. Tymi ostatnimi nierzadko są wnuki. Zobacz, co najprawdopodobniej zachwyci najmłodszych w rodzinie.

więcej »

Darmowe porady notariusza. Porozmawiaj o dziedziczeniu [FILM]

© Andrey Burmakin - Fotolia.comJuż jutro po raz kolejny odbędzie się Dzień Otwarty Notariatu. Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa.

więcej »

Urlopy rodzicielskie coraz bardziej popularne

© Kalinovskiy - Fotolia.comAż 135,6 tys. rodziców skorzystało we wrześniu tego roku z urlopów rodzicielskich. To o ponad 8 tys. więcej niż rok wcześniej. Na urlopie ojcowskim w tym czasie było prawie 25 tys. ojców, czyli o prawie 1,5 tys. więcej niż we wrześniu 2014 r.

więcej »

Akwizytor - oszust? Pomoże prokuratura

© edbockstock - Fotolia.comKażdego roku tysiące osób zostaje pokrzywdzonych na skutek nieuczciwych praktyk związanych ze sprzedażą bezpośrednią. Coraz częściej słyszymy o popełnianiu oszustw, zwłaszcza na szkodę osób w podeszłym wieku lub nieporadnych życiowo, które zakupiły przedmioty za kwoty znacznie przekraczające ich wartość. Jeśli zostałeś oszukany i chcesz, aby sprawca przestępstwa był ścigany i poniósł odpowiedzialność, zawsze o pomoc można zwrócić się do prokuratury.

więcej »

Martwe rachunki bankowe: łatwiejszy dostęp spadkobierców

© deke - Fotolia.comSpadkobiercy bedą mieli ułatwiony dostęp do środków na tzw. rachunkach uśpionych, czyli nieaktywnych. W obecnym stanie prawnym spadkobiercy często nie wiedzą, gdzie zmarły ulokował pieniądze. Zmiany wprowadza nowelizacja Prawa bankowego, przyjęta przez Sejm. Nowelizacja trafiła do podpisu przez głowę państwa.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy