Strona główna Rodzina Wiadomości

Urlopy rodzicielskie coraz bardziej popularne

© Kalinovskiy - Fotolia.comAż 135,6 tys. rodziców skorzystało we wrześniu tego roku z urlopów rodzicielskich. To o ponad 8 tys. więcej niż rok wcześniej. Na urlopie ojcowskim w tym czasie było prawie 25 tys. ojców, czyli o prawie 1,5 tys. więcej niż we wrześniu 2014 r.

więcej »

Akwizytor - oszust? Pomoże prokuratura

© edbockstock - Fotolia.comKażdego roku tysiące osób zostaje pokrzywdzonych na skutek nieuczciwych praktyk związanych ze sprzedażą bezpośrednią. Coraz częściej słyszymy o popełnianiu oszustw, zwłaszcza na szkodę osób w podeszłym wieku lub nieporadnych życiowo, które zakupiły przedmioty za kwoty znacznie przekraczające ich wartość. Jeśli zostałeś oszukany i chcesz, aby sprawca przestępstwa był ścigany i poniósł odpowiedzialność, zawsze o pomoc można zwrócić się do prokuratury.

więcej »

Martwe rachunki bankowe: łatwiejszy dostęp spadkobierców

© deke - Fotolia.comSpadkobiercy bedą mieli ułatwiony dostęp do środków na tzw. rachunkach uśpionych, czyli nieaktywnych. W obecnym stanie prawnym spadkobiercy często nie wiedzą, gdzie zmarły ulokował pieniądze. Zmiany wprowadza nowelizacja Prawa bankowego, przyjęta przez Sejm. Nowelizacja trafiła do podpisu przez głowę państwa.

więcej »

Wnuk-niejadek: jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw?

© Lucian Milasan - Fotolia.comZachęcenie dziecka do jedzenia warzyw często bywa dużym wyzwaniem. Dzieci nie chcą jeść warzyw, ponieważ ich smak, zapach i forma są im obce i często mniej przyjemne od innych produktów. Jednak obecność warzyw w diecie dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia, prawidłowego rozwoju oraz kształtuje właściwe nawyki żywieniowe.

więcej »

Za nękanie lokatorów nawet 3 lata więzienia. Prezydent podpisał ustawę

© Nickolay Khoroshkov - Fotolia.comKoniec nękania lokatorów, głównie starszych osób, przez tzw. "czyścicieli kamienic". Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu karnego, Prawa budowlanego i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Za utrudnianie korzystania z lokalu "czyścicielom" bęzie grozić nawet 3 lata więzienia.

więcej »

Spadek po nowemu. Zasady dziedziczenia długów

© Aintschie - Fotolia.com18 października 2015 roku wchodzi w życie długo oczekiwana nowelizacja przepisów Kodeksu Cywilnego, która ograniczy negatywne skutki nabycia zadłużonego majątku. Nowe przepisy sprawią, że spadkobiercy będą mogli spać spokojniej – prawo przewiduje ochronę spadkobierców przed konsekwencjami przejęcia ukrytego zadłużenia.

więcej »

Alimenty dla rodziców

© whitelook - Fotolia.comObowiązek alimentacyjny nie dotyczy wyłącznie rodziców – również dorosłe dzieci mogą zostać zobligowane do utrzymywania ojca czy matki. Wszyscy rodzice, którzy pozostają bez środków do życia, nawet pozbawieni władzy rodzicielskiej, mają prawo wystąpić do sądu o alimenty od swoich dzieci.

więcej »

Darmowa pomoc prawna. Rusza portal informacyjny

fot. http://www.darmowapomocprawna.ms.gov.plOd początku 2016 roku na terenie całej Polski zacznie funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. W ponad 1500 punktach na terenie całego kraju m.in. adwokaci i radcowie prawni będą udzielać bezpłatnych porad prawnych. Już teraz Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło portal internetowy z najważniejszymi informacjami na ten temat.

więcej »

Łatwiejszy dostęp spadkobierców do kont osób zmarłych

© Gina Sanders - Fotolia.comSejm pracuje nad senackim projekte nowelizacji Prawa bankowego. Projekt reguluje kwestię nieaktywnych rachunków w bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (tzw. rachunków uśpionych). Nowe przepisy mają ułatwić dostęp do informacji o takich kontach spadkobiercom zmarłych klientów instytucji finansowych. W obecnym stanie prawnym spadkobiercy często nie wiedzą gdzie zmarły ulokował pieniądze.

więcej »

Odszkodowania za błędy medyczne: krótki poradnik

© alexstr - Fotolia.comCo roku rośnie liczba spraw związanych z popełnianymi przez lekarzy błędów. Wynika to przede wszystkim z rosnącej świadomości pacjentów o przysługujących im prawach w zakresie ubiegania się o odszkodowanie. Stowarzyszenie Primum Non Nocere szacuje, że rocznie w Polsce dochodzi do 20-30 tysięcy błędów spowodowanych przez medyków.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X