Strona główna Rodzina Wiadomości

Zmiany w prawie o pomocy uprawnionym do alimentów

© whitelook - Fotolia.comUproszczenie procedur administracyjnych i skuteczniejsze odzyskiwanie od dłużników alimentacyjnych należności budżetu państwa powstałych z tytułu świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego - takie zmiany zakłada podpisana przez prezydenta RP nowelizacja ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o świadczeniach rodzinnych.

więcej »

Od jutra pełna elektronizacja w USC. Po akty stanu cywilnego do dowolnego USC

fot. PDOd jutra rejestracja aktów stanu cywilnego będzie się odbywała wyłączanie elektronicznie – w rejestrze Baza Usług Stanu Cywilnego. W ubiegłym tygodniu ponad 97 proc. urzędów stanu cywilnego w Polsce pracowało już w systemie elektronicznym w pełnym zakresie. Pozostałe gminy prowadziły jeszcze rejestrację w systemie mieszanym.

więcej »

Niepłodność już jak epidemia

© Photographee.eu - Fotolia.comAlarmująco spada poziom dzietności w Polsce. Według prognoz demograficznych liczba mieszkańców naszego kraju w ciągu 35 lat zmniejszy się o ponad 4,5 miliona. Jedną z przyczyn niekorzystnych zmian demograficznych jest niepłodność. Obecnie problem ten dotyka co roku ok. 1,5 miliona polskich par. Sytuację może zmienić wprowadzenie programu kompleksowego leczenia niepłodności. Tymczasem, z uwagi na brak rozwiązań systemowych, dostęp do usług medycznych tego typu wciąż pozostaje poza zasięgiem większości pacjentów – wynika z raportu pt. „Wspieramy płodność” opracowanego przez Koalicję Na Rzecz Kompleksowej Terapii Niepłodności.

więcej »

Za otyłość dzieci odpowiedzialni są dziadkowie?

© Monkey Business - Fotolia.comPrzynajmniej w Chinach - tak wynika z brytyjskich badań.

więcej »

Tysiąc złotych miesięcznie dla wszystkich rodziców

© Arkady Chubykin - Fotolia.comJuż od początku przyszłego roku rodzice otrzymają świadczenie rodzicielskie w wysokości 1000 zł przez pierwszy rok po urodzeniu dziecka. Nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych przyjęta przez Sejm czeka teraz na podpis Prezydenta RP.

więcej »

Sejm zdecydował: nawet 3 lata więzienia dla "czyścicieli kamienic"

©  Andrey Popov - Fotolia.comNawet 3 lata więzienia będzie grozić za utrudnianie korzystania z lokalu mieszkalnego - zdecydował Sejm, uchwalając nowelizację Kodeksu karnego, Prawa budowlanego i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

więcej »

Pomoc socjalna: prezydent podpisał ustawę "złotówka za złotówkę"

<div>© Magdziak Marcin - Fotolia.comRodziny, które przekroczą próg dochodowy nie stracą wsparcia finansowego państwa. Dzięki wprowadzeniu zasady “złotówka za złotówkę” ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.</div>

więcej »

Jaki prezent na Dzień Ojca?

fot. collage Senior.pl / GP BatteriesDzień Ojca za pasem. Dzieci (również te całkiem dorosłe) mają pole do popisu. Jaki prezent wybrać, by wywołać szczery uśmiech na twarzy taty? To zależy. Nie ma gotowej recepty, bo różni są ojcowie. Sęk w tym, by nie uszczęśliwić taty na siłę kolejnym krawatem czy książką, której nigdy nie przeczyta.

więcej »

85-latek został ojcem. Po raz czternasty i piętnasty równocześnie

© grzegorzmoment - Fotolia.com85-letni Abdullah Sevinç, mieszkaniec Van w Turcji, został ojcem bliźniaków. To jego czternaste i piętnaste dziecko.

więcej »

Dzień Matki na świecie

© Kheng Guan Toh - Fotolia.comNa całym świecie uważa się, że mamy zasługują na specjalne uczczenie za ich szczególne oddanie dla swoich dzieci. Stąd Dzień Matki ustanowiono niemal w każdym kraju, różna jest jedynie data. W takie święto i małe, i duże dzieci mają okazję podziękować rodzicielkom za zapewnienie im najlepszej opieki i wychowania.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X