Strona główna Rodzina Wiadomości

Za otyłość dzieci odpowiedzialni są dziadkowie?

© Monkey Business - Fotolia.comPrzynajmniej w Chinach - tak wynika z brytyjskich badań.

więcej »

Tysiąc złotych miesięcznie dla wszystkich rodziców

© Arkady Chubykin - Fotolia.comJuż od początku przyszłego roku rodzice otrzymają świadczenie rodzicielskie w wysokości 1000 zł przez pierwszy rok po urodzeniu dziecka. Nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych przyjęta przez Sejm czeka teraz na podpis Prezydenta RP.

więcej »

Sejm zdecydował: nawet 3 lata więzienia dla "czyścicieli kamienic"

©  Andrey Popov - Fotolia.comNawet 3 lata więzienia będzie grozić za utrudnianie korzystania z lokalu mieszkalnego - zdecydował Sejm, uchwalając nowelizację Kodeksu karnego, Prawa budowlanego i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

więcej »

Pomoc socjalna: prezydent podpisał ustawę "złotówka za złotówkę"

<div>© Magdziak Marcin - Fotolia.comRodziny, które przekroczą próg dochodowy nie stracą wsparcia finansowego państwa. Dzięki wprowadzeniu zasady “złotówka za złotówkę” ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.</div>

więcej »

Jaki prezent na Dzień Ojca?

fot. collage Senior.pl / GP BatteriesDzień Ojca za pasem. Dzieci (również te całkiem dorosłe) mają pole do popisu. Jaki prezent wybrać, by wywołać szczery uśmiech na twarzy taty? To zależy. Nie ma gotowej recepty, bo różni są ojcowie. Sęk w tym, by nie uszczęśliwić taty na siłę kolejnym krawatem czy książką, której nigdy nie przeczyta.

więcej »

85-latek został ojcem. Po raz czternasty i piętnasty równocześnie

© grzegorzmoment - Fotolia.com85-letni Abdullah Sevinç, mieszkaniec Van w Turcji, został ojcem bliźniaków. To jego czternaste i piętnaste dziecko.

więcej »

Dzień Matki na świecie

© Kheng Guan Toh - Fotolia.comNa całym świecie uważa się, że mamy zasługują na specjalne uczczenie za ich szczególne oddanie dla swoich dzieci. Stąd Dzień Matki ustanowiono niemal w każdym kraju, różna jest jedynie data. W takie święto i małe, i duże dzieci mają okazję podziękować rodzicielkom za zapewnienie im najlepszej opieki i wychowania.

więcej »

Świadczenia rodzinne - wniosek i decyzja przez internet?

© Firma V - Fotolia.comRząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych i innych ustaw. Projekt zakłada ułatwienia przy składaniu wniosków i przyznawaniu świadczeń, informatyzację działań związanych z przyznawaniem świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, pomocy społecznej, wydawania orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz przy ubieganiu się o Kartę Dużej Rodziny.

więcej »

Carmen i Kelvin. Więcej dzieci z obcymi imionami

© pojoslaw - Fotolia.comPrzybywa imion obcego pochodzenia. Od 1 marca rodzice nadali swoim dzieciom ponad 400 imion, które są popularne w krajach unijnych i w państwach spoza UE. Możliwość nadawania imion niepolskich wprowadzono od 1 marca – rodzice muszą pamiętać, aby imię nie było zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające.

więcej »

Prawo spadkowe: ważna zmiana

© Iurii Sokolov - Fotolia.comSejm przyjął w ostatecznym kształcie nowelizację Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw, zmieniającą zasady odpowiedzialności za długi spadkowe. Dotychczasowe regulacje przewidują, że spadkobierca w ciągu 6 miesięcy od dnia, kiedy dowiaduje się o spadku, może złożyć oświadczenie o jego przyjęciu lub odrzuceniu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Pola Nadziei Hospicja.pl Oferty pracy