Strona główna Rodzina Wiadomości

Ślub poza USC od 1 marca 2015 roku

© detailblick - Fotolia.comZawarcie małżeństwa poza urzędem stanu cywilnego, nadanie dziecku obcego imienia oraz nowy dowód osobisty – takie ułatwienia i zmiany możliwe będą od 1 marca 2015 roku. Za ślub poza USC trzeba będzie zapłacić tysiąc złotych.

więcej »

Przemoc domowa - nie bądź obojętny

© Dan Race - Fotolia.com14 procent Polaków zadeklarowało, że w przeciągu ostatniego roku było świadkiem przemocy w rodzinie. Jednakże tylko dwie na pięć osób postanowiło zgłosić ją odpowiednim instytucjom - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MSW.

więcej »

Co je polski uczeń w szkole?

© sepy - Fotolia.comRozpoczyna się rok szkolny, lekcje, a pomiędzy nimi przerwy i niezdrowe podjadanie. A czego? Chipsów, batoników, rogalików z kremem. I to wszystko na terenie szkoły, gdzie za symboliczne 2 złote kieszonkowego uczeń karmi mózg niezdrowymi przekąskami. Fundacja Banku Ochrony Środowiska ostrzega: „śmieciowe jedzenie” zagraża zdrowiu i wydajności umysłu naszych dzieci (i wnuków).

więcej »

Jak dziadkowie wzbogacają życie wnuków, a wnuki - dziadków: słynne cytaty c. d.

© Martinan - Fotolia.comPanuje powszechna zgoda, że relacja wnuki-dziadkowie jest niezwykła. Odzwierciedlają to również mądrości ludowe, powiedzenia i osobiste oceny wielu ludzi. Przejrzyj cytaty o seniorach rodu.

więcej »

Co nowego w prawie spadkowym?

fot. dziedziczenieW sierpniu tego roku Sejm przyjął zmianę ustawy o prawie spadkowym. Znalazł się tam ważny zapis, którego zadaniem jest ochrona dziedziczących przed zagrożeniem przejęcia po zmarłym długów. Przepis ten wejdzie w życiu po upływie sześciu miesięcy od daty uchwalenia ustawy. Jakie korzyści przewidziano dla spadkobierców?

więcej »

Rodzina daje największe szczęście

© Kzenon - Fotolia.comW poszukiwaniu szczęścia Polacy zwracają się ku rodzinie. Mniejsze (choć też spore) znaczenie ma dla nich wiara i praca zawodowa - wynika z najnowszego globalnego sondażu przeprowadzonego przez „Reader’s Digest”. W badaniu zapytano czytelników z różnych krajów, co jest najważniejszym czynnikiem zapewniającym szczęście: więzi międzyludzkie, rodzina, wiara czy praca.

więcej »

(E-)rewolucja w Urzędach Stanu Cywilnego

© Dmytro Konstantynov - Fotolia.comJuż niedługo odpisy aktów stanu cywilnego będzie można otrzymać w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego, albo nawet przez Internet. Ułatwienia czekają też osoby chcące zawrzeć związek małżeński poza USC oraz pragnące nadać dziecku obco brzmiące imię.

więcej »

Polacy ruszyli po Karty Dużej Rodziny

fot.rodzina.gov.plBlisko 20 tys. wniosków o Kartę Dużej Rodziny złożono już w gminach - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Najwięcej chętnych jest na Śląsku, Mazowszu i Pomorzu. Pierwsze karty trafią do rodzin już w przyszłym tygodniu.

więcej »

Dojrzalsze mamy mają większe szanse na długowieczność

© Elena Stepanova - Fotolia.comTrend późnego macierzyństwa może mieć swoje dodatkowe (poza ekonomicznym) uzasadnienie - wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem długowieczności.

więcej »

Labor Omnia Vincit - I konferencja o pracy i dla pracy

fot. laboromniavincit.plPrzywrócenie godności pracy w kontekście pełnej egzystencji i rozwoju osobowego człowieka oraz zmierzenie się z wyzwaniami współczesnego rynku pracy z perspektywy zaspokojenia pozafinansowych potrzeb ludzkich, takich jak potrzeby: intelektualne, duchowe, psychiczne i społeczne - to ząłożenia konferencji Labor Omnia Vincit, która odbyła się w Krakowie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Pola Nadziei Uniwersytety Trzeciego Wieku Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl Oferty pracy