Strona główna Zdrowie Artykuły

Koronawirus: im mniej aktywności fizycznej, tym cięższa postać COVID-19

fot. ResproPolska from PixabayBrak aktywności fizycznej jest związany z cięższą infekcją COVID-19 i zwiększonym ryzykiem zgonu z powodu tej choroby.

więcej »

Co pozwala przewidzieć długość życia? Styl życia i doświadczanie stresu

fot. Manfred Antranias Zimmer from PixabayOczekiwana długość życia zależy nie tylko od tradycyjnych czynników ryzyka związanych ze stylem życia, ale także od elementów związanych z jakością życia, takich jak silny stres.

więcej »

Koronawirus: ćwiczenia poprawiają stan psychiczny, ale pandemia do nich zniechęca

fot. Canfa / Marek Studzinski from PixabayPandemia wytworzyła paradoks, w którym zdrowie psychiczne stało się zarówno motywacją, jak i przeszkodą dla aktywności fizycznej.

więcej »

Im więcej zażywanych leków tym wyższe ryzyko zespołu słabości u seniorów

fot. PixabayWraz z wiekiem nierzadko rozwija się szereg przewlekłych schorzeń i problemów zdrowotnych. Zwykle oznacza to konieczność przyjmowania kilku różnych leków przez osoby starsze. Gdy z kolei seniorzy zażywają ponad pięć leków (co określa się jako „polipragmazję"), może to zwiększyć ryzyko wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych.

więcej »

Dlaczego stres sprzyja chorobom

fot. CJ from PixabayStres sieje spustoszenie w umyśle i ciele. Przykładowo, stres psychiczny wiąże się z wyższym ryzykiem depresji, chorób serca i chorób zakaźnych. Dotychczas jednak nie było jasne, w jaki sposób wpływa na rozwój chorób.

więcej »

Istnieje związek między osobowością a ryzykiem przedwczesnej śmierci

fot. Gabriel Simon from PixabayOsobowość ma wpływ na układ odpornościowy, a on na nasze szanse na długowieczność, mówią uczeni University of Limerick w Irlandii.

więcej »

Satysfakcja z życia oznacza lepsze zdrowie

Fot. jiradet_ponari - Fotolia.comIm wyższa satysfakcja z życia tym lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne, mówią uczeni z Univeristy of British Columbia (UBC).

więcej »

Pyłki zwiększają ryzyko zakażenia COVID-19 (nawet, gdy nie masz alergii)

fot. collage Senior.pl / CanvaGdy poziom pyłków w powietrzu są wyższe, obserwuje się zwiększone wskaźniki infekcji SARS-CoV-2, ostrzegają eksperci z Politechniki w Monachium (TUM) i Helmholtz Zentrum.

więcej »

Koronawirus: samotność z powodu lockdownu szczególnie uderza w seniorów

fot. collage Senior.pl / Canva / pixabay.comSamotność związana z lockdownem z powodu pandemii skutkuje nasilonymi objawami depresji u seniorów.

więcej »

WHO: potrzeba więcej zdrowej żywności w miejscach publicznych

fot. RitaE from PixabayPlacówki publiczne, takie jak szkoły, domy opieki, czy szpitale mogą odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu ludziom zdrowej żywności i zapobieganiu nawet 8 milionom zgonów rocznie spowodowanych stosowaniem niezdrowej diety

więcej » 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl eGospodarka.pl EWST.pl Oferty pracy