Porady - pytania i odpowiedzi

2012-12-15 05:09 autor: JL46

9 158 odsłon

Zachowek

Czy w przypadku wydziedziczenia dzieci w testamencie spisanym własnoręcznie wnuki mają prawo do zachówku?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-12-16 08:34 autor odpowiedzi: Radca prawny Łukasz Obrał / prawo-porady.pl

    Tak mają.

    Art. 1011 Kodeksu czwilnego wskazuje, że zstępni wydziedziczonego zstępnego są uprawnieni do zachowku, chociażby przeżył on spadkodawcę.

     

    Ad METAM Łukasz Obrał Radca Prawny

    Oceń odpowiedź 2 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Dodano 2013-04-02 20:01 przez Aliyah2004

    Podział majątku po śmierci taty

    Moj tata zmarl w zeszlym roku.Pozostawil testament ,w ktorym przepisal caly swoj majatek swojej wnuczce a mojej corce. Tata byl dwa razy zonaty. W czasie trwania malzenstwa z moja macocha przeksztalcil mieszkanie spoldzielcze na wlasnosciowe, kupil dwa samochody.pozostawil rowniez lokate w banku. Sw...

    kategoria: Prawo spadkowe

  • Dodano 2013-02-07 15:11 przez pl.spinach

    Wydziedziczenie dzieci, a zachowek dla wnuków

    Witam,
    Mam troszkę nietypowe pytanie. Obecnie żyję z moją drugą żoną i mam dwoje dzieci. Niestety moje pierwsze małżeństwo rozpadło się ponad 35 lat temu, a dzieci wraz z byłą żoną nie chciały utrzymywć ze mną kontaktu.  Jakiś czas temu napisałem testament w którym wydziedziczyłęm oraz pozbawiłem pr...

    kategoria: Prawo spadkowe

  • Dodano 2013-01-22 16:37 przez Lilianka2013

    Prawo do spadku

    Moje pytanie jest następujące otóż rodzice chcą zostawić mi w spadku mieszkanie ale mam jeszcze brata z którym nie utrzymujemy żadnych kontaktów i rodzice nie chcą, żeby on miał jakieś prawa do tego. Czy istnieje taka ewentualność, że on będzie rościł sobie jakieś prawa do tego?

    kategoria: Prawo spadkowe

  • Dodano 2012-11-01 19:29 przez carbon

    Czy rodzeństwo bezdzietnego ma prawo do zachowku?

    Mój ojczym nie miał dzieci zapisał w testamencie mieszkanie na moje dzieci. Miał dwie siostry i brata, który już nie żyje, ale miał trójkę dzieci. Czy jego rodzeństwo ma prawo do zachowku ?

    kategoria: Prawo spadkowe

  • Dodano 2012-08-28 11:59 przez adonis

    Zachowek po wykupionym mieszkaniu

    Witam,
    Moja siostra jeszcze za życia ojca wykupiła mieszkanie komunalne na siebie. Mama zmarła kilka lat wcześniej. Czy reszta rodzeństwa ma prawo ubiegac się o zachowek czy całośc majątku zostaje przy siostrze. 

    kategoria: Prawo spadkowe

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania