Porady - pytania i odpowiedzi

2016-01-15 10:46 autor: Kawainka1986

4 717 odsłon

Unieważnienie ślubu kościelnego

Witam,
moj partner złożył wniosek w 2010 roku, w grudniu 2015 został poinformowany, ze sprawa jest w trakcie wyrokowania , wiec myśleliśmy ze wszystko juz zmierza ku końcowi. Niestety wczoraj dostaliśmy pismo ze zmieniono sedziego. Dzis w rozmowie telefonicznej ksiądz poinformował ze nie ma to żadnego wpływu na sprawę a toczy sie ona tak długo ponieważ do 2013 sprawa czekała w kolejce i dopiero w 2013 trafiła na wolande. Moje pytanie brzmi ile to jeszcze moze potrwać? I czy rzeczywiście zmiana sędziego nie ma żadnego wpływu bo mi osobiście wydaje sie ze jednak ma? Czy w związku z nowymi przepisami 2 instancja będzie trwała krócej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-01-15 14:50 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Szanowna Pani,
  odnośnie zmiany Sędziego, to: wg mnie w zależności, czy - przykładowo - trzeci z Sędziów był po zapoznaniu się z aktami, i wówczas nastąpiła zmiana - to wtedy czas może ulec wydłużeniu.
  Odnośnie czasu trwania w ogóle procesu - myślę, iż o tym będzie mowa dopiero jak upłynie trochę czasu, wszak zmiany, postulaty weszły w życie 8 grudnia.
  Uszanowanie!

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania