Strona głównaRodzinaZostań jazzy dziadkiem

Zostań jazzy dziadkiem

Bycie dziadkami to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. To czas pociechy z dzieci, bez ciągłego wstawania w nocy, prania, prasowania i szykowania zupek. Jednak wielu starszym osobom, których młodość wyglądała zupełnie inaczej niż współczesne życie trudno jest się porozumieć z młodym pokoleniem.
Zostań jazzy dziadkiem [© Yuri Arcurs - Fotolia.com] Dziadek to nie tylko opiekun, ale wzór i bohater. Warto wykorzystać swój wiek i doświadczenie w kontaktach z dziećmi. Żadna historyczna książka nie dostarczy dzieciom takich cennych informacji o przeszłości jak opowiadania dziadków. Jednak nie tylko mów, zawsze pytaj twojego wnuka o jego opinie, traktuj go jak równego sobie i interesującego partnera. Dyskutuj z nim.

Warto znaleźć z wnukami wspólne zainteresowania, mogą to być książki, znaczki itp. Można też poprosić dzieci, żeby nauczyły czegoś dziadków np. obsługi komputera. Jednak podczas takiej lekcji należy słuchać uważnie i zaakceptować sposób nauki wnuków. Jeżeli jednak ktoś nie jest w stanie lub nie chce zrozumieć bardziej skomplikowanych programów i gier, którymi pasjonują się wnuczęta, to nie warto się męczyć, ale poszukać innych możliwości, wyjść na spacer, porozmawiać o marzeniach, pokazać wnukowi, że wasze światy nie są aż tak od siebie odległe.

Aleksandra Oniszk / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 16:24:50, 20-06-2008 baszka

    Nie miałam babci takiej babciowej ,tzn takiej która wysłucha,pomoże przytuli do serca bardzo mi tego brakoawło .Dlatego też w życiu swoich wnucząt staram się uczestniczyć w każdej wolnej chwili aczkolwiek bez narzucania się zbytnio. Lubią chodzić ze mną na spacery ,organizować pikniki ,czytać i oglądać bajki a także grać w gry komputerowe bądz pley station.Mogą na mnie liczyć gdy rodzice zajęci a pozan tym lubię być babcią czego wszystkim życzę
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X