Strona głównaRodzinaPrzyszywani dziadkowie zastąpią prawdziwych

Przyszywani dziadkowie zastąpią prawdziwych

W Raciborzu rusza program, który ma zagwarantować dzieciom kontakt ze starszymi ludźmi. Dzieci, które nie mają dziadków albo mieszkają daleko od nich, będą mogły „wypożyczyć" sobie babcię lub dziadka - pisze Dziennik Zachodni.
„Przyszywani dziadkowie" to kilkunastu słuchaczy Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W najbliższym czasie ruszą tu seminaria prowadzone przez psychologów, na których seniorzy dowiedzą się, jak zostać dobrą babcią czy dziadkiem, bo niektórzy z nich nie mają jeszcze potrzebnego doświadczenia.

Z bezpłatnej pomocy „przyszywanych dziadków" będą mogli skorzystać rodzice, którzy z różnych powodów nie mogą zostawić dzieci u swoich rodziców. Do ŚUTW zgłaszają się już pierwsze zainteresowane małżeństwa, a program na dobre ruszy za miesiąc lub dwa. Wcześniej trzeba między innymi dobrać „dziadków" do „wnuków".

Organizatorzy akcji uważają, że przyniesie ona korzyść obu stronom: seniorzy będą mieli okazję porozmawiać, przekazać swoją wiedzę czy zainteresować swoim hobby, a dzieci będą miały zapewnioną świetną opiekę i kontakt z osobą, która - po rodzicach - może stać się najważniejszą w ich życiu.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy