Strona głównaRodzinaRozdzielone w dzieciństwie bliźniaczki spotkały się po 78 latach

Rozdzielone w dzieciństwie bliźniaczki spotkały się po 78 latach

Nie znały się przez niemal osiemdziesiąt lat, w jesieni życia miały okazję się spotkać - oto niezwykła historia bliźniaczych sióstr rozdzielonych niedługo po urodzeniu.
Rozdzielone w dzieciństwie bliźniaczki spotkały się po 78 latach Niesamowitą historię kobiet opisał Daily Mail. Bliźniaczki Ann Hunt i Elizabeth Hemmel zostały rozdzielone, gdy liczyły sobie zaledwie dwadzieścia tygodni. Elizabeth została z matką, a Ann była adoptowana. Niemal przez całe życie rozdzielał je Atlantyk, spotkały się po 78 latach rozłąki.

Elizabeth Ann Lamb i Patricia Susan Lamb urodziły się 28 lutego 1936 roku w Hampshire. Ich ojciec stacjonował w koszarach Aldershot i miał romans z Alice Lamb, pomocą domową zamożnej rodziny. Ponieważ dzieci urodziły się z nieprawego łoża, kobieta została zmuszona do oddania ich do adopcji.

Patricia została wychowana przez lokalną rodzinę, która zmieniła jej imię na Ann. Okazało się natomiast, że Elizabeth cierpiała na problemy z kręgosłupem, co ostatecznie uniemożliwiło .

W wieku 15 lat Elizabeth dowiedziała się od matki, że ma siostrę bliźniaczkę, jednak nie zrobiła nic z tą informacją. Mniej więcej w tym samym czasie o tym, że jest adoptowana i że ma rodzeństwo dowiedziała się przypadkiem Ann, również jednak nie znalazła siostry.

Elizabeth przeprowadziła się do Chester, dołączyła do Królewskiej Marynarki Wojennej i poślubiła amerykańskiego marynarza.

Do połączenia sióstr doprowadziła córka Ann, Samantha, która dowiedziała się o rodzeństwie matki przy tworzeniu drzewa genealogicznego. Odszukała panią Elizabeth w Ameryce. Ann napisała do siostry, a ta oddzwoniła i ustalono spotkanie.

Podróż jednej z sióstr sfinansowało Twin Studies Center przy California State University. Centrum analizuje biografie kobiet - ich nawyki i przebieg życia się uczonym bardzo podobne. Jak wskazują naukowcy, dotychczasowe badania wykazały, że sposoby na życie rozdzielonych bliźniąt są zaskakująco do siebie podobne. Uważa się, że to tak zbliżony profil genetyczny odpowiada za fakt, że bliźniacze rodzeństwo cechuje się podobną , osobowością, temperamentem, etc., stąd nawet się nie znając często żyje w podobny sposób.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy