Strona głównaRodzinaBajki na trudne tematy

Bajki na trudne tematy

Co robić gdy dzieci boją się same zasypiać, nie chcą chodzić do przedszkola lub przeżywają stresujące chwile związane z nowym otoczeniem, chorobą czy rozstaniem?
Jednym ze sposobów na wsparcie dzieci jest czytanie książek i bajek, w których autorzy starają się tłumaczyć i przedstawiać dzieciom trudne i stresujące sytuacje w taki sposób, aby złagodzić negatywne uczucia z nimi związane. Pytanie tylko jak w trudnej sytuacji szybko znaleźć właśnie tę bajkę, która dotyka konkretnego problemu?

Pomocą może okazać się strona www.trudnetematy.pl, przygotowana przez księgarnię Bajarka.pl, w całości poświęcona i dedykowana bajkom i książkom, które mogą pomóc w stresujących i trudnych sytuacjach.

Książki ułożone są niekonwencjonalnie - nie według wieku czy tytułów, ale według potencjalnych problemów, co bardzo ułatwia szukanie odpowiedniej bajki. Trudne tematy zostały podzielone na 4 grupy, tak aby łatwo było znaleźć książkę poruszającą dany problem: „W dziecięcym świecie", „Trudne sprawy", „Zaburzenia" i „Zdrowie". Można tu znaleźć np. bajki, które zachęcają maluchy do korzystania z nocniczka, zapobiegają agresji lub zaburzeniom żywienia, pomagają w przezwyciężaniu lęków, tłumaczą pojawienie się nowego członka rodziny i wiele innych.

Dobór bajek nie jest przypadkowy, wkład w tworzenie listy mają osoby związane z literaturą dziecięcą oraz sami wydawcy. Opinia ekspertów jest w tym wypadku niezwykle istotna, zwracano bowiem uwagę na odpowiednio dobrane treści i ilustracje w książkach poruszających czasem bardzo intymne sfery życia dziecka. Książki opatrzone są dokładnymi opisami, recenzjami jak również mają opcję kartkowania wnętrza on-line.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy