Strona głównaRodzinaZabrali im dziecko, bo są za starzy na rodziców...

Zabrali im dziecko, bo są za starzy na rodziców...

We włoskich mediach zawrzało. Tym razem nie z powodu wprowadzenia przez rząd reform oszczędnościowych - z ogromnym poruszeniem społecznym spotkała się decyzja sądu o zabraniu starszym rodzicom ich półtorarocznej córki.
Zabrali im dziecko, bo są za starzy na rodziców... 58-letnia biblitekarka Gabriella De Ambrosis i jej 70-letni mąż, Luigi, emerytowany urzędnik, są rodzicami szesnastomiesięcznej dziewczynki. Musieli udać się przed sąd pot tym, jak jeden z sąsiadów zaalarmował policję, że ich dziecko dość długo przebywa w samochodzie. Państwo De Ambrosis tłumaczyli, że dziecko zasnęło w aucie i nie chcieli go budzić, ojciec doglądał córkę wypakowując z samochodu zakupy i sprawdzając co chwilę czy mała ciągle śpi. Nie tyle opisywana sytuacja jednak zdecydowała o odebraniu dziecka małżeństwu, ile fakt, że są osobami w starszym wieku i mogą wcześnie osierocić dziecko...

Pragnienie posiadania córki było „chęcią posiadania nieograniczonych możliwości i zaspokojenia własnych potrzeb, która skutkowała pogwałceniem praw natury", stwierdzili sędziowie sądu w Turynie i nakazali umieszczenie dziecka w ośrodku opiekuńczym.

„Rodzice nie zastanowili się poważnie nad tym, że córka w młodym wieku może zostać osierocona, bądź będzie musiała opiekować się schorowanymi rodzicami w wieku, w którym młodzi ludzie potrzebują wsparcia rodzicielskiego wsparcia", napisano w uzasadnieniu wyroku.

Prawnik rodziców zapowiedział odwołanie się od decyzji sądu. Jego zdaniem decyzja sądu jest oparta na uprzedzeniach.

Państwo De Ambrosis są małżeństwem od 1990 roku. Od początku bezskutecznie starali się o dziecko. Dziesięciokrotnie próbowali sztucznego zapłodnienia. Wszczęli też proces adopcyjny, jednakże w 2003 roku odmówiono im adopcji ze względu na fakt, że byli w zbyt zaawansowanym wieku. W 2004 roku we Włoszech wprowadzono prawo, zgodnie z którym zapłodnienia in vitro nie można dokonywać przy użyciu gamet pochodzących od osób spoza pary małżeńskiej, bądź „tworzących stałą parę". Ponieważ do zapłodnienia małżeństwo De Ambrosis wykorzystało komórkę jajową innej kobiety, zabieg przeprowadzono poza ich krajem. Córka urodziła się 26 maja 2010 roku.

Rodzice nie zgadzają się z wyrokiem sądu. Czekają na rezultat wniesienia apelacji. Argumentują, że największą krzywdę wyrządzono nie im, ale dziecku, które zabrano od kochającej rodziny.


Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 14:18:49, 19-09-2011 ~gość: 79.186.183.xxx

    powtórzę to co już pisałem na innym portalu - to nie dyskryminacja ze względu na wiek ale kara za "grzeszne" in vitro. u nas też tak będzie jak dalej będziemy wybierać polityków włażących czarnym wiadomo gdzie. zwłaszcza że sądy mamy przygotowane - potrafią dzieciaka zabrać za "zbyt mały metraż mieszkania"
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X