Strona główna Rodzina Wiadomości

Oto „sposób” na odmładzanie: posiadanie większej liczby dzieci

fot. PublicDomainPictures from PixabayMówi się, że dzieci mogą przyprawiać o ból głowy i sprawić, że szybciej się osiwieje, najwyraźniej jednak coś przeciwnego wskazują dowody naukowe - okazuje się, że kobiety, które posiadają więcej potomstwa, wolniej się starzeją.

więcej »

„Join Papa”, czyli aplikacja do... zamawiania wnuków na godziny

Fot. Pixabay.com„Epidemia" samotności rozwinęła się na dobre. Odizolowani od świata starsi i schorowani ludzie nie mogą liczyć na pomoc w różnych codziennch czynnościach i po prostu brakuje im towarzystwa innych ludzi. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie stworzono aplikację, za pośrednictwem której można wynająć młodą osobę na kilka godzin.

więcej »

Silne więzi rodzinne Polaków

Fot. Pixabay.comWięzi rodzinne w Polsce cechują się dużą siłą i stabilnością - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS. Wpływa na to nie tylko terytorialna koncentracja, która jest charakterystyczna dla większości rodzin w naszym kraju, ale również powiązana z tym, utrzymująca się na wysokim poziomie częstotliwość spotkań z bliskimi.

więcej »

O co się kłócimy w domu?

Fot. Bits and Splits - Fotolia.comNajczęstszą przyczyną domowych i rodzinnych kłótni są sprawy codzienne, podział obowiązków domowych, błahostki a także różnice zdań oraz poglądów - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. W dalszej kolejności przedmiotem sporów są kwestie finansowe. Obecnie wyraźnie rzadziej niż siedem lat temu Polacy kłócą się o pieniądze, a częściej o podział obowiązków domowych oraz sprawy życia codziennego.

więcej »

Choroba Alzheimera. Czy już czas na ubezwłasnowolnienie?

Fot. vegefox.com - Fotolia.comŁatwo ulegają naciągaczom, nie pamiętają wartości pieniądza, nie czują zagrożenia. Pogarszająca się kondycja osób z chorobami otępiennymi to dla ich opiekunów nie tylko osobista tragedia, ale często zapowiedź poważnych kłopotów. Czy to już moment na podjęcie bolesnej decyzji o ubezwłasnowolnieniu? O to warto zapytać specjalistów w czasie otwartego spotkania w Łódzkim Towarzystwie Alzheimerowskim w sobotę, 6 kwietnia o godzinie 11.00.

więcej »

500 plus na każde dziecko: to niesprawiedliwe

Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.comRozszerzenie programu „500 plus” na każde dziecko, niezależnie od poziomu dochodu rodziców, wywołuje mieszane odczucia. Co prawda, nieco ponad połowa Polaków ocenia takie rozwiązanie jako sprawiedliwe społecznie, ale jednocześnie większość jest zdania, że nie jest to w porządku, skoro brakuje pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli oraz podniesienie świadczeń osobom niepełnosprawnym. Poczucie niesprawiedliwości budzi również fakt, że wypłata może objąć rodziny, których rodzice celowo nie chcą pracować, bo wolą utrzymywać się z zasiłków – wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

więcej »

Co 11 dziecko w Polsce żyje w biedzie

Fot. Ralf Geithe - Fotolia.comW Polsce nadal są ponad 73 tysiące dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, ta liczba to tyle ile osób mieszka w polskim mieście średniej wielkości. Mogłoby się wydawać, że świadczenia finansowe 500 plus przyniosły wiele pozytywnych zmian dla polskich rodzin. Najnowszy raport SOS Wiosek Dziecięcych mówi jednak, że same świadczenia o charakterze finansowym nie są wystarczające. Sytuacja finansowa mogła się poprawić, nie znaczy to jednak, że rodzina dobrze funkcjonuje.

więcej »

Synowa kontra teściowa: tych 10 rzeczy chce ci powiedzieć żona syna

Fot. Monkey Business - Fotolia.comPodobno relacje pomiędzy teściową i synową należą do jednych z najtrudniejszych. Wszystko dlatego, że z jednej strony matkom dorosłych synów często trudno jest zmienić rodzaj troski o nich i „oddać pole", z drugiej zaś strony młode mężatki odczuwają (choćby fikcjną) presję, by współtworzyć dom bliski atmosferze rodziny męża, więc czują się obserwowane i oceniane przez teściowe.

więcej »

Krótki przewodnik po zielonej herbacie

Fot. solstizia - Fotolia.comCzy zdarzyło ci się kiedyś dyskutować o wyższości herbaty nad kawą lub vice versa? Otóż statystyki od dawna nie pozostawiają wątpliwości. Herbata – zwłaszcza zielona - to drugi najczęściej wybierany napój na świecie, zaraz po poczciwej wodzie. O osobie pozbawionej talentu kulinarnego mówimy, że przypali nawet wodę na herbatę – a jednak zaparzenie idealnej filiżanki nie jest takie proste! Jak to zrobić, żeby wyciągnąć z herbaty jak najwięcej smaku?

więcej »

Jak pokonać poświąteczny smutek

Fot. highwaystarz - Fotolia.comLiczne wymagające przygotowania, ekscytujące pakowanie prezentów, rodzinne wesołe spotkania, a potem konieczność powrotu do szarej codzienności - to wszystko sprawia, że wielu ludzi odczuwa znaczne osłabienie nastroju, a wręcz doświadcza objawów depresji. Oto, jak poprawić sobie nastrój w tym trudniejszym okresie.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Oferty pracy