Strona główna Rodzina Wiadomości

Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

fot. Reynaldo Amadeu Dal Lin Junior Juba from PixabayNasza pamięć, korzenie, więź między pokoleniami, skarb, który trzeba zachować - oto osoby starsze i dziadkowie według papieża Franciszka. Są prawdziwym „darem", o którego bogactwie często zapominamy, dlatego papież postanowił poświęcić im specjalny dzień. Święto seniorów będzie wypadało w czwartą niedzielę lipca.

więcej »

Relacje z dziadkami pomagają nastolatkom lepiej sobie radzić w życiu

fot. Kim Heimbuch from PixabayBrytyjczycy sprawdzili, jakie są relacje nastolatków z dziadkami. Okazuje się, że młodzież, która ma kontakt z rodzicami swoich rodziców, ma się lepiej niż dzieci, które nie mają relacji z dziadkami.

więcej »

Babcia lub dziadek samotnie wychowujący wnuki częściej chorują

fot. James Timothy Peters from PixabaySamotni dziadkowie wychowujący wnuki są bardziej narażeni na zły stan zdrowia fizycznego i psychicznego niż samotni rodzice.

więcej »

Trudne relacje z rodziną niszczą zdrowie

fot.  Foundry Co from PixabayZ badania opublikowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wynika, że napięte relacje z rodzicami, rodzeństwem czy dalszą rodziną mogą być bardziej szkodliwe dla zdrowia niż problemy ze współmałżonkiem.

więcej »

Koronawirus: pandemia sprawiła, że bardziej doceniamy zdrowie i chwile z bliskimi

fot.  Hebi B. from PixabaySiedmioro na dziesięcioro respondentów obawia się, że zły stan zdrowia ograniczy ich doświadczenia życiowe. Badanie dorosłych amerykańskich American Heart Association i sprawdza, jaką rolę odgrywa COVID-19 w prowadzeniu pełnego, swobodnego życia.

więcej »

Opieka and wnukami - sposób na samotność?

fot. Aline Dassel from PixabaySeniorzy często narzekają na samotność, szczególnie w sytuacji, gdy się rozwiedli lub ich współmałżonek zmarł. Z nowych badań wynika, że opieka nad wnukami może być dobrym sposobem na złagodzenie poczucia odizolowania i poprawę stanu emocjonalnego.

więcej »

Dzieci, które posiadają psy, rzadziej chorują na schizofrenię w późniejszym życiu

fot. Pexels z PixabayNajlepszy przyjaciel człowieka ma na nas bardzo dobry wielowymiarowy wpływ. Okazuje się, że ludzie, którzy posiadali psa jako dzieci, rzadziej zapadają na schizofrenię.

więcej »

Oto „sposób” na odmładzanie: posiadanie większej liczby dzieci

fot. PublicDomainPictures from PixabayMówi się, że dzieci mogą przyprawiać o ból głowy i sprawić, że szybciej się osiwieje, najwyraźniej jednak coś przeciwnego wskazują dowody naukowe - okazuje się, że kobiety, które posiadają więcej potomstwa, wolniej się starzeją.

więcej »

„Join Papa”, czyli aplikacja do... zamawiania wnuków na godziny

Fot. Pixabay.com„Epidemia" samotności rozwinęła się na dobre. Odizolowani od świata starsi i schorowani ludzie nie mogą liczyć na pomoc w różnych codziennch czynnościach i po prostu brakuje im towarzystwa innych ludzi. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie stworzono aplikację, za pośrednictwem której można wynająć młodą osobę na kilka godzin.

więcej »

Silne więzi rodzinne Polaków

Fot. Pixabay.comWięzi rodzinne w Polsce cechują się dużą siłą i stabilnością - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS. Wpływa na to nie tylko terytorialna koncentracja, która jest charakterystyczna dla większości rodzin w naszym kraju, ale również powiązana z tym, utrzymująca się na wysokim poziomie częstotliwość spotkań z bliskimi.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Hospicja.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy