Strona główna Rodzina Wiadomości

Otyłość babci zwiększa prawdopodobieństwo otyłości wnuków

fot. ds004t0042 from PixabayWiadomo, że otyłość nierzadko dotyczy całych rodzin, ale większość dotychczasowych badań ogranicza się do dwóch pokoleń. Teraz przeanalizowano związek między otyłością brzuszną babć i wnuków.

więcej »

Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

fot. Reynaldo Amadeu Dal Lin Junior Juba from PixabayNasza pamięć, korzenie, więź między pokoleniami, skarb, który trzeba zachować - oto osoby starsze i dziadkowie według papieża Franciszka. Są prawdziwym „darem", o którego bogactwie często zapominamy, dlatego papież postanowił poświęcić im specjalny dzień. Święto seniorów będzie wypadało w czwartą niedzielę lipca.

więcej »

Relacje z dziadkami pomagają nastolatkom lepiej sobie radzić w życiu

fot. Kim Heimbuch from PixabayBrytyjczycy sprawdzili, jakie są relacje nastolatków z dziadkami. Okazuje się, że młodzież, która ma kontakt z rodzicami swoich rodziców, ma się lepiej niż dzieci, które nie mają relacji z dziadkami.

więcej »

Babcia lub dziadek samotnie wychowujący wnuki częściej chorują

fot. James Timothy Peters from PixabaySamotni dziadkowie wychowujący wnuki są bardziej narażeni na zły stan zdrowia fizycznego i psychicznego niż samotni rodzice.

więcej »

Trudne relacje z rodziną niszczą zdrowie

fot.  Foundry Co from PixabayZ badania opublikowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wynika, że napięte relacje z rodzicami, rodzeństwem czy dalszą rodziną mogą być bardziej szkodliwe dla zdrowia niż problemy ze współmałżonkiem.

więcej »

Koronawirus: pandemia sprawiła, że bardziej doceniamy zdrowie i chwile z bliskimi

fot.  Hebi B. from PixabaySiedmioro na dziesięcioro respondentów obawia się, że zły stan zdrowia ograniczy ich doświadczenia życiowe. Badanie dorosłych amerykańskich American Heart Association i sprawdza, jaką rolę odgrywa COVID-19 w prowadzeniu pełnego, swobodnego życia.

więcej »

Opieka and wnukami - sposób na samotność?

fot. Aline Dassel from PixabaySeniorzy często narzekają na samotność, szczególnie w sytuacji, gdy się rozwiedli lub ich współmałżonek zmarł. Z nowych badań wynika, że opieka nad wnukami może być dobrym sposobem na złagodzenie poczucia odizolowania i poprawę stanu emocjonalnego.

więcej »

Dzieci, które posiadają psy, rzadziej chorują na schizofrenię w późniejszym życiu

fot. Pexels z PixabayNajlepszy przyjaciel człowieka ma na nas bardzo dobry wielowymiarowy wpływ. Okazuje się, że ludzie, którzy posiadali psa jako dzieci, rzadziej zapadają na schizofrenię.

więcej »

Oto „sposób” na odmładzanie: posiadanie większej liczby dzieci

fot. PublicDomainPictures from PixabayMówi się, że dzieci mogą przyprawiać o ból głowy i sprawić, że szybciej się osiwieje, najwyraźniej jednak coś przeciwnego wskazują dowody naukowe - okazuje się, że kobiety, które posiadają więcej potomstwa, wolniej się starzeją.

więcej »

„Join Papa”, czyli aplikacja do... zamawiania wnuków na godziny

Fot. Pixabay.com„Epidemia" samotności rozwinęła się na dobre. Odizolowani od świata starsi i schorowani ludzie nie mogą liczyć na pomoc w różnych codziennch czynnościach i po prostu brakuje im towarzystwa innych ludzi. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie stworzono aplikację, za pośrednictwem której można wynająć młodą osobę na kilka godzin.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei eGospodarka.pl Kosciol.pl Oferty pracy