Strona główna Rodzina Wiadomości

Nie tylko czytanie, z wnukami trzeba rozmawiać, by rozwijały zdolności poznawcze

© Photographee.eu - Fotolia.comDużo się mówi o tym, że warto dzieciom czytać. To rozwija wyobraźnię, zaznajamia maluchy z książkami, uczyć poprawnego języka. To jednak nie wszystko - polecana jest też codzienna rozmowa, bo ona wspomaga dalszy rozwój zdolności poznawczych naszych pociech.

więcej »

Dobre relacje z dziećmi - tak obniżysz ryzyko demencji

© Martinan - Fotolia.comCi, którzy mają dobre relacje z innymi ludźmi, np. mogą liczyć na wsparcie dorosłych dzieci, rzadziej i później zachorowują na demencję.

więcej »

Wiosna - sezon dla dziadków i wnuczków

© atikinka2 - Fotolia.comJeśli wiosna oznacza dla ciebie celebrowanie Wielkanocy, paschalne rytuały i cieszenie się tym, że cała przyroda budzi się do życia, stanowić będzie doskonałą porę, by optymizmem dzielić się z wnukami, spędzać z nimi czas i uczyć małe pociechy o otaczającym świecie. Cieplejsza pogoda stwarza wiele możliwości zabaw na świeżym powietrzu, rozwijająca się przyroda inspiruje do wycieczek.

więcej »

Późne macierzyństwo jest dla kobiety lepsze?

© Photographee.eu - Fotolia.comModa na późne macierzyństwo i ojcostwo trwa. Pierwsze znacznie po trzydzistce nie jest dzisiaj niczym dziwnym. Jednocześnie lekarze zwracaja uwagę, że z biologicznego punktu widzenia nie jest to dobry trend i najlepszy wiek dla kobiet, by zostać mamami jest znacznie niższy. Nowe badania wskazują jednak, że późniejsze zajście w ciążę daje wiele korzyści.

więcej »

Sposób na długie życie - posiadane dzieci...

© Monkey Business - Fotolia.comOsoby, które są rodzicami, mają większe szanse na długie życie, mówią szwedzcy badacze.

więcej »

Chcesz długo żyć? Musisz być blisko z rodziną

© drubig-photo - Fotolia.comNa to, czy ktoś będzie żył dłużej, znacznie większy wpływ mają członkowie rodziny niż przyjaciele, mówią badacze z Uniwersytetu w Toronto.

więcej »

Spędzaj czas ze swoją mamą lub babcią - dzięki temu będzie dłużej żyła

© Ferrante Pietro - Fotolia.comNajcenniejsze, co możesz dać bliskim, to swój czas. Spędzanie czasu z tymi, na których ci zależy, jest dobre i dla ciebie, i dla nich. Dzięki twojej częstej obecności rodzice czy dziadkowie naprawdę mogą żyć dłużej.

więcej »

Dzień Babci i Dziadka na świecie

© Yuri Arcurs - Fotolia.comZbliżają się dwa ważne święta - Dzień Babci i Dzień Dziadka. W Polsce są one bardzo popularne i jest dla nas oczywiste, że świętjemy je właśnie w trzeciej dekadzie stycznia. Jednakże - chociaż na całym świecie docenia się rolę dziadków, mają oni swoje święta w różnych dniach roku.

więcej »

„Niebieska Linia” czynna całodobowo. Nowy numer

fot. Niebieska LiniaOd 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.

więcej »

Chcesz dłużej żyć? Opiekuj się wnukami

Babcia i wnuczka, © Sergii Mostovyi - Fotolia.comTo, co i tak dziadkowie zwykle lubią robić, czyli opieka nad wnukami, jest nie tylko przyjemnym spsoobem spędzania czasu, ale przynosi zdrowotne korzyści - może przedłużyć życie...

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Polecamy Akademia Pełni Życia Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X