Strona główna Rodzina Wiadomości

Nowe dowody, ślub w plenerze oraz imiona obce dla dzieci

© Eray - Fotolia.comWniosek o dowód lub akt urodzenia w dowolnym urzędzie, ceremonia zawarcia małżeństwa poza urzędem stanu cywilnego oraz możliwość nadawania dzieciom imion obcego pochodzenia – to zmiany, jakie czekają nas od 1 marca.

więcej »

Sejm zaostrzył prawo karne

© Valeriy - Fotolia.comSejm zakończył prace nad największą od 1997 r. reformą prawa karnego. Ustawa m.in. ogranicza możliwość orzekania kar w zawieszeniu. Zawieszona będzie mogła być wyłącznie kara pozbawienia wolności nieprzekraczająca roku. Orzekane kary mają być też bardziej proporcjonalne do popełnianych czynów. Wobec drobnych przestępców będą częściej stosowane kary grzywny i ograniczenia wolności.

więcej »

Zmiany w spadkach. Spadkobiercy nie obciążeni długiem

Sejm znowelizował Kodeks cywilny. Nowe przepisy zmieniają zasady odpowiedzialności za długi spadkowe. Nowelizacja przyjmuje jako domyślny sposób przyjęcia podatku tzw. przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza, czyli z ograniczeniem odpowiedzialności za długi.

więcej »

Zdrowy styl życia dorosłych zależy od ich dzieciństwa

© Yuri Arcurs - Fotolia.comChcesz, żeby wnuki miały się dobrze w dorosłym życiu? Już dziś zadbaj o to, by prowadziły zdrowy styl życia.

więcej »

Ratyfikacja konwencji antyprzemocowej uchwalona

© Gina Sanders - Fotolia.comPo długich i gorących dyskusjach posłowie przegłosowali w piątek ustawę w sprawie ratyfikacji konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Za ratyfikacją było 254 parlamentarzystów, przeciw 175, a 8 wstrzymało się od głosu.

więcej »

Śmierć bliskiej osoby. Jak otrzymać świadczenie z polisy?

© CandyBox Images - Fotolia.comPo stracie najbliższych często nie zastanawiamy się nad sprawami dotyczącymi polisy ubezpieczeniowej. W trudnych chwilach wsparcie finansowe może być jednak ważną pomocą. Takie świadczenie może otrzymać osoba, która jest uposażona w umowie polisy ubezpieczeniowej zmarłego. Jakie kroki trzeba podjąć, aby otrzymać takie świadczenie i jakie konsekwencje ma brak wskazania uposażonych w polisie, wyjaśnia Michał Piestrzyński - ekspert Expander Advisors.

więcej »

Ślub poza USC od 1 marca 2015 roku

© detailblick - Fotolia.comZawarcie małżeństwa poza urzędem stanu cywilnego, nadanie dziecku obcego imienia oraz nowy dowód osobisty – takie ułatwienia i zmiany możliwe będą od 1 marca 2015 roku. Za ślub poza USC trzeba będzie zapłacić tysiąc złotych.

więcej »

Przemoc domowa - nie bądź obojętny

© Dan Race - Fotolia.com14 procent Polaków zadeklarowało, że w przeciągu ostatniego roku było świadkiem przemocy w rodzinie. Jednakże tylko dwie na pięć osób postanowiło zgłosić ją odpowiednim instytucjom - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MSW.

więcej »

Co je polski uczeń w szkole?

© sepy - Fotolia.comRozpoczyna się rok szkolny, lekcje, a pomiędzy nimi przerwy i niezdrowe podjadanie. A czego? Chipsów, batoników, rogalików z kremem. I to wszystko na terenie szkoły, gdzie za symboliczne 2 złote kieszonkowego uczeń karmi mózg niezdrowymi przekąskami. Fundacja Banku Ochrony Środowiska ostrzega: „śmieciowe jedzenie” zagraża zdrowiu i wydajności umysłu naszych dzieci (i wnuków).

więcej »

Jak dziadkowie wzbogacają życie wnuków, a wnuki - dziadków: słynne cytaty c. d.

© Martinan - Fotolia.comPanuje powszechna zgoda, że relacja wnuki-dziadkowie jest niezwykła. Odzwierciedlają to również mądrości ludowe, powiedzenia i osobiste oceny wielu ludzi. Przejrzyj cytaty o seniorach rodu.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy EWST.pl Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X