Strona główna Rodzina Wiadomości

Zdrowy styl życia dorosłych zależy od ich dzieciństwa

© Yuri Arcurs - Fotolia.comChcesz, żeby wnuki miały się dobrze w dorosłym życiu? Już dziś zadbaj o to, by prowadziły zdrowy styl życia.

więcej »

Ratyfikacja konwencji antyprzemocowej uchwalona

© Gina Sanders - Fotolia.comPo długich i gorących dyskusjach posłowie przegłosowali w piątek ustawę w sprawie ratyfikacji konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Za ratyfikacją było 254 parlamentarzystów, przeciw 175, a 8 wstrzymało się od głosu.

więcej »

Śmierć bliskiej osoby. Jak otrzymać świadczenie z polisy?

© CandyBox Images - Fotolia.comPo stracie najbliższych często nie zastanawiamy się nad sprawami dotyczącymi polisy ubezpieczeniowej. W trudnych chwilach wsparcie finansowe może być jednak ważną pomocą. Takie świadczenie może otrzymać osoba, która jest uposażona w umowie polisy ubezpieczeniowej zmarłego. Jakie kroki trzeba podjąć, aby otrzymać takie świadczenie i jakie konsekwencje ma brak wskazania uposażonych w polisie, wyjaśnia Michał Piestrzyński - ekspert Expander Advisors.

więcej »

Ślub poza USC od 1 marca 2015 roku

© detailblick - Fotolia.comZawarcie małżeństwa poza urzędem stanu cywilnego, nadanie dziecku obcego imienia oraz nowy dowód osobisty – takie ułatwienia i zmiany możliwe będą od 1 marca 2015 roku. Za ślub poza USC trzeba będzie zapłacić tysiąc złotych.

więcej »

Przemoc domowa - nie bądź obojętny

© Dan Race - Fotolia.com14 procent Polaków zadeklarowało, że w przeciągu ostatniego roku było świadkiem przemocy w rodzinie. Jednakże tylko dwie na pięć osób postanowiło zgłosić ją odpowiednim instytucjom - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MSW.

więcej »

Co je polski uczeń w szkole?

© sepy - Fotolia.comRozpoczyna się rok szkolny, lekcje, a pomiędzy nimi przerwy i niezdrowe podjadanie. A czego? Chipsów, batoników, rogalików z kremem. I to wszystko na terenie szkoły, gdzie za symboliczne 2 złote kieszonkowego uczeń karmi mózg niezdrowymi przekąskami. Fundacja Banku Ochrony Środowiska ostrzega: „śmieciowe jedzenie” zagraża zdrowiu i wydajności umysłu naszych dzieci (i wnuków).

więcej »

Jak dziadkowie wzbogacają życie wnuków, a wnuki - dziadków: słynne cytaty c. d.

© Martinan - Fotolia.comPanuje powszechna zgoda, że relacja wnuki-dziadkowie jest niezwykła. Odzwierciedlają to również mądrości ludowe, powiedzenia i osobiste oceny wielu ludzi. Przejrzyj cytaty o seniorach rodu.

więcej »

Co nowego w prawie spadkowym?

fot. dziedziczenieW sierpniu tego roku Sejm przyjął zmianę ustawy o prawie spadkowym. Znalazł się tam ważny zapis, którego zadaniem jest ochrona dziedziczących przed zagrożeniem przejęcia po zmarłym długów. Przepis ten wejdzie w życiu po upływie sześciu miesięcy od daty uchwalenia ustawy. Jakie korzyści przewidziano dla spadkobierców?

więcej »

Rodzina daje największe szczęście

© Kzenon - Fotolia.comW poszukiwaniu szczęścia Polacy zwracają się ku rodzinie. Mniejsze (choć też spore) znaczenie ma dla nich wiara i praca zawodowa - wynika z najnowszego globalnego sondażu przeprowadzonego przez „Reader’s Digest”. W badaniu zapytano czytelników z różnych krajów, co jest najważniejszym czynnikiem zapewniającym szczęście: więzi międzyludzkie, rodzina, wiara czy praca.

więcej »

(E-)rewolucja w Urzędach Stanu Cywilnego

© Dmytro Konstantynov - Fotolia.comJuż niedługo odpisy aktów stanu cywilnego będzie można otrzymać w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego, albo nawet przez Internet. Ułatwienia czekają też osoby chcące zawrzeć związek małżeński poza USC oraz pragnące nadać dziecku obco brzmiące imię.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Kobiety.net.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X