Strona główna Rodzina Wiadomości

Pomoc socjalna: prezydent podpisał ustawę "złotówka za złotówkę"

<div>© Magdziak Marcin - Fotolia.comRodziny, które przekroczą próg dochodowy nie stracą wsparcia finansowego państwa. Dzięki wprowadzeniu zasady “złotówka za złotówkę” ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.</div>

więcej »

Jaki prezent na Dzień Ojca?

fot. collage Senior.pl / GP BatteriesDzień Ojca za pasem. Dzieci (również te całkiem dorosłe) mają pole do popisu. Jaki prezent wybrać, by wywołać szczery uśmiech na twarzy taty? To zależy. Nie ma gotowej recepty, bo różni są ojcowie. Sęk w tym, by nie uszczęśliwić taty na siłę kolejnym krawatem czy książką, której nigdy nie przeczyta.

więcej »

85-latek został ojcem. Po raz czternasty i piętnasty równocześnie

© grzegorzmoment - Fotolia.com85-letni Abdullah Sevinç, mieszkaniec Van w Turcji, został ojcem bliźniaków. To jego czternaste i piętnaste dziecko.

więcej »

Dzień Matki na świecie

© Kheng Guan Toh - Fotolia.comNa całym świecie uważa się, że mamy zasługują na specjalne uczczenie za ich szczególne oddanie dla swoich dzieci. Stąd Dzień Matki ustanowiono niemal w każdym kraju, różna jest jedynie data. W takie święto i małe, i duże dzieci mają okazję podziękować rodzicielkom za zapewnienie im najlepszej opieki i wychowania.

więcej »

Świadczenia rodzinne - wniosek i decyzja przez internet?

© Firma V - Fotolia.comRząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych i innych ustaw. Projekt zakłada ułatwienia przy składaniu wniosków i przyznawaniu świadczeń, informatyzację działań związanych z przyznawaniem świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, pomocy społecznej, wydawania orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz przy ubieganiu się o Kartę Dużej Rodziny.

więcej »

Carmen i Kelvin. Więcej dzieci z obcymi imionami

© pojoslaw - Fotolia.comPrzybywa imion obcego pochodzenia. Od 1 marca rodzice nadali swoim dzieciom ponad 400 imion, które są popularne w krajach unijnych i w państwach spoza UE. Możliwość nadawania imion niepolskich wprowadzono od 1 marca – rodzice muszą pamiętać, aby imię nie było zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające.

więcej »

Prawo spadkowe: ważna zmiana

© Iurii Sokolov - Fotolia.comSejm przyjął w ostatecznym kształcie nowelizację Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw, zmieniającą zasady odpowiedzialności za długi spadkowe. Dotychczasowe regulacje przewidują, że spadkobierca w ciągu 6 miesięcy od dnia, kiedy dowiaduje się o spadku, może złożyć oświadczenie o jego przyjęciu lub odrzuceniu.

więcej »

Milion wniosków o Kartę Dużej Rodziny

fot. Karta Dużej RodzinyJuż ponad milion członków rodzin wielodzietnych złożyło wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny. Honoruje ją już ponad 500 firm i instytucji w całej Polsce. Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny została wprowadzona 16 czerwca ubiegłego roku. Swoją kartę odebrało już ponad 836 tys. osób.

więcej »

Ciąża w dojrzałym wieku? Cała prawda o późnym macierzyństwie

fot. ginekologW ostatnich latach aż czterokrotnie wzrosła liczba kobiet, które po 40. roku życia podejmują decyzję o posiadaniu potomstwa. Panie w średnim i starszym wieku, choć są świadome zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z późnym macierzyństwem, decydują się na ciążę. O czym trzeba pamiętać oczekując dziecka w dojrzałym wieku?

więcej »

Rząd przyjął ustawę o in vitro

© ktsdesign - Fotolia.comLeczenie niepłodności, zasady i warunki stosowania medycznie wspomaganej prokreacji, postępowanie z komórkami i zarodkami rozrodczymi oraz procedury bezpieczeństwa – to najważniejsze cele przyjętego dziś przez rząd projektu ustawy o leczeniu bezpłodności. Nowe regulacje szczegółowo określają okoliczności dotyczące dawstwa, pobierania, przetwarzania, testowania, przechowywania i dystrybucji komórek rozrodczych oraz zarodków przeznaczonych do stosowania w zapłodnieniu in vitro.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Kosciol.pl Oferty pracy