Strona główna Rodzina Wiadomości

Milion wniosków o Kartę Dużej Rodziny

fot. Karta Dużej RodzinyJuż ponad milion członków rodzin wielodzietnych złożyło wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny. Honoruje ją już ponad 500 firm i instytucji w całej Polsce. Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny została wprowadzona 16 czerwca ubiegłego roku. Swoją kartę odebrało już ponad 836 tys. osób.

więcej »

Ciąża w dojrzałym wieku? Cała prawda o późnym macierzyństwie

fot. ginekologW ostatnich latach aż czterokrotnie wzrosła liczba kobiet, które po 40. roku życia podejmują decyzję o posiadaniu potomstwa. Panie w średnim i starszym wieku, choć są świadome zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z późnym macierzyństwem, decydują się na ciążę. O czym trzeba pamiętać oczekując dziecka w dojrzałym wieku?

więcej »

Rząd przyjął ustawę o in vitro

© ktsdesign - Fotolia.comLeczenie niepłodności, zasady i warunki stosowania medycznie wspomaganej prokreacji, postępowanie z komórkami i zarodkami rozrodczymi oraz procedury bezpieczeństwa – to najważniejsze cele przyjętego dziś przez rząd projektu ustawy o leczeniu bezpłodności. Nowe regulacje szczegółowo określają okoliczności dotyczące dawstwa, pobierania, przetwarzania, testowania, przechowywania i dystrybucji komórek rozrodczych oraz zarodków przeznaczonych do stosowania w zapłodnieniu in vitro.

więcej »

Akty stanu cywilnego: dawniej i obecnie

fot. USC.plOd 1 marca działa elektroniczna baza, do której sukcesywnie są wprowadzane wszystkie akty stanu cywilnego. Do tej pory taka baza – wspólna dla całego kraju – nie istniała. Dokumentów (aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu), które będą wprowadzone do bazy, jest około 90 mln. Część z nich znajduje się w księgach papierowych, a część w stworzonych przez gminy elektronicznych aplikacjach wspierających.

więcej »

Nowe dowody, ślub w plenerze oraz imiona obce dla dzieci

© Eray - Fotolia.comWniosek o dowód lub akt urodzenia w dowolnym urzędzie, ceremonia zawarcia małżeństwa poza urzędem stanu cywilnego oraz możliwość nadawania dzieciom imion obcego pochodzenia – to zmiany, jakie czekają nas od 1 marca.

więcej »

Sejm zaostrzył prawo karne

© Valeriy - Fotolia.comSejm zakończył prace nad największą od 1997 r. reformą prawa karnego. Ustawa m.in. ogranicza możliwość orzekania kar w zawieszeniu. Zawieszona będzie mogła być wyłącznie kara pozbawienia wolności nieprzekraczająca roku. Orzekane kary mają być też bardziej proporcjonalne do popełnianych czynów. Wobec drobnych przestępców będą częściej stosowane kary grzywny i ograniczenia wolności.

więcej »

Zmiany w spadkach. Spadkobiercy nie obciążeni długiem

Sejm znowelizował Kodeks cywilny. Nowe przepisy zmieniają zasady odpowiedzialności za długi spadkowe. Nowelizacja przyjmuje jako domyślny sposób przyjęcia podatku tzw. przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza, czyli z ograniczeniem odpowiedzialności za długi.

więcej »

Zdrowy styl życia dorosłych zależy od ich dzieciństwa

© Yuri Arcurs - Fotolia.comChcesz, żeby wnuki miały się dobrze w dorosłym życiu? Już dziś zadbaj o to, by prowadziły zdrowy styl życia.

więcej »

Ratyfikacja konwencji antyprzemocowej uchwalona

© Gina Sanders - Fotolia.comPo długich i gorących dyskusjach posłowie przegłosowali w piątek ustawę w sprawie ratyfikacji konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Za ratyfikacją było 254 parlamentarzystów, przeciw 175, a 8 wstrzymało się od głosu.

więcej »

Śmierć bliskiej osoby. Jak otrzymać świadczenie z polisy?

© CandyBox Images - Fotolia.comPo stracie najbliższych często nie zastanawiamy się nad sprawami dotyczącymi polisy ubezpieczeniowej. W trudnych chwilach wsparcie finansowe może być jednak ważną pomocą. Takie świadczenie może otrzymać osoba, która jest uposażona w umowie polisy ubezpieczeniowej zmarłego. Jakie kroki trzeba podjąć, aby otrzymać takie świadczenie i jakie konsekwencje ma brak wskazania uposażonych w polisie, wyjaśnia Michał Piestrzyński - ekspert Expander Advisors.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Hospicja.pl Kobiety.net.pl Oferty pracy