Strona główna Rodzina Wiadomości

Rodzinny posiłek dobry dla diety

© micromonkey - Fotolia.comŚwięta sprzyjają rodzinnym posiłkom i choć bożonarodzeniowy okres nierzadko wiąże się z nadmiernym raczeniem się rozmaitymi smakołykami, generalnie jedzenie wraz z rodziną wspiera zdrową dietę.

więcej »

Fundacja Nagle Sami pomaga osobom w żałobie

© ufot - Fotolia.comCierpiący po utracie współmałżonka, musza zmagać się z wieloma problemami. Śmierć, zwłaszcza nagła, i towarzysząca jej żałoba są tematem tabu, a najbliżsi zmarłego często bywają poddawani społecznemu ostracyzmowi czy najbliższej osoby.

więcej »

Muzułmanin lub świadek Jehowy nie na zięcia

© MNStudio - Fotolia.comPolacy rzadko mają okazję nawiązywać osobiste kontakty z wyznawcami innych religii. Mimo to, na ogół nie mieliby problemów z zaakceptowaniem ich w swoim otoczeniu – jako kolegów i przełożonych w pracy czy też jako najbliższych sąsiadów. Trudniej byłoby im przyjąć wyznawców innych religii do grona swoich bliskich, w roli zięcia lub synowej – wynika z sondażu CBOS. Zdecydowanie najbliżsi Polakom są wyznawcy prawosławia: większość nie miałaby nic przeciwko bliskim rodzinnym relacjom z przedstawicielami tego wyznania. W kolejnym kręgu bliskości znajdują się protestanci i wyznawcy judaizmu – ponad połowa badanych przyjęłaby ich do swojej najbliższej rodziny. Kontrowersyjne za to byłoby małżeństwo dziecka z buddystą, świadkiem Jehowy czy muzułmaninem.

więcej »

Jak odzyskać nieruchomość?

© iugorbacheva - Fotolia.comWojna spowodowała rozliczne konsekwencje o znaczeniu prawnym, szczególnie znaczące dla sfery własności obywateli. Dlatego dochodzenie mienia wywłaszczonego po II Wojnie Światowej przez spadkobierców wywłaszczonych właścicieli nie należy do najprostszych. Często są to sprawy ciągnące się miesiącami, a nawet latami.

więcej »

Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia

© alphaspirit - Fotolia.comNieruchomości są takim samym towarem jak wszystkie inne, w związku z czym zysk osiągnięty z ich sprzedaży podlega opodatkowaniu. Mowa tu o podatku dochodowym.

więcej »

96-latek pobił rekord świata zostając ojcem

© Andres Rodriguez - Fotolia.comRamjeet Raghav, 96-letni indyjski rolnik, po raz kolejny został rekordzistą - najstarszym świeżo upieczonym ojcem, w październiku żona urodziła drugiego syna.

więcej »

"Omega Pomagamy" - program bezpłatnych porad prawnych

© FikMik - Fotolia.com16 października rusza program darmowych porad prawnych w ramach stworzonej latem Fundacji „Omega Pomagamy". Celem akcji jest udostępnienie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza osobom w trudnej sytuacji życiowej, pomocy prawnej.

więcej »

Własność nieruchomości bez aktu notarialnego: zasiedzenie

© openlens - Fotolia.comZgodnie z art. 158 Kodeksu cywilnego „umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. To samo dotyczy umowy przenoszącej własność, która zostaje zawarta w celu wykonania istniejącego uprzednio zobowiązania do przeniesienia własności nieruchomości; zobowiązanie powinno być w akcie wymienione”.

więcej »

Byly prezydent został teściem. Ola Kwaśniewska wzięła ślub

© dreamfoto2010 - Fotolia.comJedyna córka Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich wyszła dzisiaj za mąż. Ślub, który jest już przez media określany mianem towarzyskiego wydarzenia roku, odbył się w Warszawie, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

więcej »

Chronić czy edukować? Bezpieczeństwo dzieci (i wnuków) w Internecie

© goodluz - Fotolia.com57 prelegentów, prawie 600 uczestników z ponad 20 krajów. W dniach 20-21 września już po raz szósty Warszawa gości ekspertów z całej Europy, zajmujących się tematyką korzystania z Internetu przez najmłodszych. Okazją do spotkania przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości oraz dostawców usług i treści internetowych jest VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Organizatorami konferencji są Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Fundacja Dzieci Niczyje oraz niemieckie konsorcjum klicksafe.

więcej »

Strony : [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy