Strona główna Rodzina Wiadomości

Charlie Sheen zostanie dziadkiem

Charlie Sheen fot. Comedy Central PolskaZnany z imprezowego stylu życia i licznych romansów Charlie Sheen już za kilka miesięcy zostanie dziadkiem. Dziecka spodziewa się jego 28-letnia córka Cassandra Estevez.

więcej »

Zaczęły się ferie zimowe 2013

© nestonik - Fotolia.comPonad milion czterysta tysięcy uczniów z pięciu województw rozpoczęło dziś ferie zimowe. To pierwsza spośród czterech grupa województw, z których od połowy stycznia do końca lutego będzie wypoczywało prawie 5 mln uczniów. Dziś ferie rozpoczęli uczniowie szkół z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W ubiegłym roku prawie półtora miliona uczniów korzystało z różnych form z wypoczynku zimowego.

więcej »

Chiny: jeśli nie odwiedzasz starzejących się rodziców, łamiesz prawo

© diego cervo - Fotolia.comW Chinach właśnie przyjęto nową legislację - dzieci, które nie odwiedzają swoich rodziców, mogą zostać przez nich pozwane. Nowe prawo nie określa jednak, jak często takie wizyty powinny mieć miejsce...

więcej »

Rodzinny posiłek dobry dla diety

© micromonkey - Fotolia.comŚwięta sprzyjają rodzinnym posiłkom i choć bożonarodzeniowy okres nierzadko wiąże się z nadmiernym raczeniem się rozmaitymi smakołykami, generalnie jedzenie wraz z rodziną wspiera zdrową dietę.

więcej »

Fundacja Nagle Sami pomaga osobom w żałobie

© ufot - Fotolia.comCierpiący po utracie współmałżonka, musza zmagać się z wieloma problemami. Śmierć, zwłaszcza nagła, i towarzysząca jej żałoba są tematem tabu, a najbliżsi zmarłego często bywają poddawani społecznemu ostracyzmowi czy najbliższej osoby.

więcej »

Muzułmanin lub świadek Jehowy nie na zięcia

© MNStudio - Fotolia.comPolacy rzadko mają okazję nawiązywać osobiste kontakty z wyznawcami innych religii. Mimo to, na ogół nie mieliby problemów z zaakceptowaniem ich w swoim otoczeniu – jako kolegów i przełożonych w pracy czy też jako najbliższych sąsiadów. Trudniej byłoby im przyjąć wyznawców innych religii do grona swoich bliskich, w roli zięcia lub synowej – wynika z sondażu CBOS. Zdecydowanie najbliżsi Polakom są wyznawcy prawosławia: większość nie miałaby nic przeciwko bliskim rodzinnym relacjom z przedstawicielami tego wyznania. W kolejnym kręgu bliskości znajdują się protestanci i wyznawcy judaizmu – ponad połowa badanych przyjęłaby ich do swojej najbliższej rodziny. Kontrowersyjne za to byłoby małżeństwo dziecka z buddystą, świadkiem Jehowy czy muzułmaninem.

więcej »

Jak odzyskać nieruchomość?

© iugorbacheva - Fotolia.comWojna spowodowała rozliczne konsekwencje o znaczeniu prawnym, szczególnie znaczące dla sfery własności obywateli. Dlatego dochodzenie mienia wywłaszczonego po II Wojnie Światowej przez spadkobierców wywłaszczonych właścicieli nie należy do najprostszych. Często są to sprawy ciągnące się miesiącami, a nawet latami.

więcej »

Podatek dochodowy od sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia

© alphaspirit - Fotolia.comNieruchomości są takim samym towarem jak wszystkie inne, w związku z czym zysk osiągnięty z ich sprzedaży podlega opodatkowaniu. Mowa tu o podatku dochodowym.

więcej »

96-latek pobił rekord świata zostając ojcem

© Andres Rodriguez - Fotolia.comRamjeet Raghav, 96-letni indyjski rolnik, po raz kolejny został rekordzistą - najstarszym świeżo upieczonym ojcem, w październiku żona urodziła drugiego syna.

więcej »

"Omega Pomagamy" - program bezpłatnych porad prawnych

© FikMik - Fotolia.com16 października rusza program darmowych porad prawnych w ramach stworzonej latem Fundacji „Omega Pomagamy". Celem akcji jest udostępnienie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza osobom w trudnej sytuacji życiowej, pomocy prawnej.

więcej »

Strony : [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Oferty pracy